پایگاه اطلاعات و فناوری فراساحل ایران

برنامه زمانبندی دریافت کالای سکوهای ١٩B و ۲۰ بررسی شد

برنامه زمانبندی دریافت کالاهای باقیمانده و مورد نیاز در مراحل پایانی ساخت سکوهای ١٩Bو٢٠ با حضور مدیرعامل شرکت نفت و گاز پارس در یارد صنعتی خرمشهر به طور کامل پایش شد.
به گزارش پایگاه اطلاعات و فن آوری فراساحل ایران به نقل از شانا، مدیرعامل شرکت نفت و گاز پارس دیروز (چهارشنبه، ٢۴ شهریورماه) به همراه مدیران ارشد حوزه کارفرما و پیمانکار، با حضور در یارد صنعتی خرمشهر از مراحل ساخت سکوهای ١٩B و ٢٠ بازدید کرد.

در جریان این سفر، علی اکبر شعبانپور ضمن بازدید از روند اجرا و پیشرفت کار در این بخش، باحضور در کارگاه ساخت پایپینگ و همچنین سکوهای درحال ساخت ١٩B و٢٠، فعالیت های اجرایی این سکوها را مثبت و قابل قبول ارزیابی کرد.

در ادامه و طی نشست کاری مشترک، مواردی پیرامون وضع اقلام پایپینگ و سایر تجهیزات دریافت شده و در حال دریافت، مطرح و برنامه زمانبندی تامین کالاهای باقیمانده به طور کامل ارزیابی و پایش شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت نفت و گاز پارس، سکوهای ١٩B و ٢٠ تنها عرشه های باقیمانده و درحال ساخت فازهای ١٩ و ٢١و٢٠ پارس جنوبی بوده که مراحل پایانی عملیات تکمیل آن ها از سوی شرکت تاسیسات دریایی (پیمانکار ساخت و نصب سکوهای دریایی فازهای ١٩ و ٢٠و٢١) در یارد خرمشهر در حال انجام است.

ظرفیت برداشت گاز از سکوهای ١٩B و ٢٠ به ترتیب ۵٠٠ و یک میلیارد فوت مکعب است و پیش بینی می شود برنامه ساخت، نصب و راه اندازی این سکوها تا اواسط زمستان امسال پایان یابد.

از ماه های پایانی سال گذشته تاکنون سه سکوی ١٩C ، ١٩Aو ٢١ از فازهای مربوطه در موقعیت مخزن نصب شده است. ضمن آن که تیرماه امسال سکوی ١٩C با ظرفیت ۵٠٠ میلیون فوت مکعب راه اندازی شد.

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.