پایگاه اطلاعات و فناوری فراساحل ایران

بررسی ازسرگیری پروژه خط لوله صادرات گاز ایران به پاکستان

0

بررسی ازسرگیری پروژه خط لوله صادرات گاز ایران به پاکستان

یک هیات پارلمانی از اسلام آباد قرار است در ماه اکتبر به تهران سفر کند تا درباره از سرگیری پروژه خط لوله گازی ایران به پاکستان با مقام های ایرانی به بحث و گفتگو بنشینند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، این هیات شامل ۶ حقوقدان از مجلس سنا و مجمع ملی پاکستان است که برای بحث در مورد موضوعات مختلف از جمله چالش های امنیت منطقه ای و نیز تجارت و تلاش برای برقراری صلح در افغانستان به ایران سفر خواهد کرد.
یکی دیگر از موضوعات مورد توجه این هیات از سر گیری پروژه خط لوله ایران ـ پاکستان خواهد بود.
به گفته آواز لغاری، رئیس کمیته دائمی امور خارجه مجمع ملی پاکستان، برداشته شدن تحریم ها موقعیت برد ـ برد را برای پاکستان هم به همراه داشته است و آن ها باید با برنامه های بزرگ تجاری به ایران سفر کنند.
لغاری گفت: احتمال می رود این هیات سوم اکتبر (شنبه، ١١مهر) به ایران سفر کند.
وی ادامه داد: این سفر بسیار مهم خواهد بود و موارد گسترده ای شامل تجارت تا امنیت منطقه در آن بحث می شود، ما دید مثبتی داریم و درباره این موضوع ها صحبت خواهیم کرد.
به نقل از شبکه اطلاع رسانی نفت و انرژی، رئیس کمیته دائمی امور خارجه مجمع ملی پاکستان گفت: این هیات پاکستانی درباره صادرات گاز و نفت خام و نفت پالایش شده ایران مذاکره می کند و امیدواریم که بتوانیم بعد از این سفر همکاری و شراکت طبیعی با ایران تشکیل دهیم.
لغاری ادامه داد: این سفر به منظور از سرگیری تجارت میان دو کشور همسایه صورت می گیرد و راه را برای احیای قراردادهای مربوط به تجارت، انرژی و امنیت میان این دو کشور همسایه آسیایی باز خواهد کرد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.