پایگاه اطلاعات و فناوری فراساحل ایران

بخش خصوصی در همه طرح های پارس جنوبی فعال بوده ‌است

0

مدیرعامل شرکت نفت‌ و گاز پارس گفت: هم اکنون همه پروژه های پارس جنوبی با همکاری و مشارکت بخش خصوصی اجرایی شده‌ است.
به گزارش پایگاه اطلاعات و فن آوری فراساحل به نقل از شانا، علی اکبر شعبانپور گفت: هم اکنون همه مجموعه پارس جنوبی با همکاری و مشارکت بخش خصوصی اجرایی شده‌ است، البته این قراردادها در مرحله امضا به طور صددرصد ازسوی بخش خصوصی انجام نشده است اما در بخش‌های پایینی نظیر بخش‌های اجرایی و خدمات از شرکت‌های صددرصد خصوصی داخلی استفاده شده‌ است.

وی افزود: همه مجموعه پارس جنوبی از بخش حفاری، بخش ساخت، نصب و راه‌اندازی سکوها، بخش ساخت لوله، اجرا و راه‌اندازی آن، و دیگر بخش‌ها از طراحی تا ساخت همگی ازسوی مشارکت بخش خصوصی بوده‌است.

به گزارش پایگاه خبری اتاق ایران، مدیرعامل شرکت نفت و گاز پارس تصریح کرد: در بخش حفاری، شرکت‌ها به طور کامل خصوصی بوده‌اند، اما در بخش سکو و بخش حفاری شرکت‌هایی بوده‌اند که صددرصد خصوصی نیستند، هر چند این شرکت‌ها نیز از شرکت‌های خصوصی استفاده زیادی برده‌اند؛ به این ترتیب ارتباط ها به نوعی برقرار است اما شرکت‌ها صددرصد خصوصی نیستند.

وی یادآور شد: بخش خصوصی داخلی در مرحله امضای قرارداد اصلی حضور صددرصدی نداشته است، اما لایه‌های پایینی که بخش‌های اجرایی، خدمات فنی بوده، به طور صددرصد بخش خصوصی داخلی حضور داشته است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.