پایگاه اطلاعات و فناوری فراساحل ایران

بارگیری ١١٧۶ کشتی حامل محصولات پتروشیمی در سال ٩۴

مدیر کنترل تولید شرکت ملی صنایع پتروشیمی با بیان این که پارسال ١٨,١ میلیون تن محصول پتروشیمی از طریق یکهزار و ١٧۶ کشتی به بازارهای جهانی صادر شده است، گفت: از ابتدای امسال تا ١٧ اردیبهشت ماه ۶.٧ میلیون تن محصول پتروشیمی تولید شده است.
به گزارش خبرنگار اعزامی شانا به استان فارس، علی محمد بساق زاده در بیست و ششمین نشست مدیران شرکتهای تولیدی صنعت پتروشیمی با بیان این که پارسال بیش از ۴۶,۴ میلیون تن محصول پتروشیمی در ایران تولید شد که این مقدار تولید ٨٠ درصد از ظرفیت اسمی صنعت پتروشیمی را شامل می شود، افزود: این مقدار تولید نسبت به مدت مشابه پارسال بیش از ١٠٠ درصد افزایش نشان می دهد.

وی گفت: پارسال ١۴,٩۵ میلیون تن فروش داخلی و ١٨.١ میلیون تن صادرات محصولات پتروشیمی صورت گرفته که در بخش فروش داخلی و صادرات به ترتیب شاهد افزایش ٩٠ و ١٢٣ درصدی نسبت به سال ٩٣ هستیم.

رکورد شکنی تولید ١۵ مجتمع پتروشیمی در سال ٩۴

بساق زاده اظهارکرد: در سال ٩۴ با توجه به روند بهبود تامین خوراک در صنعت پتروشیمی، ١۵ مجتمع تولیدی رکورد تولید خود را نسبت به سال ٩٣ شکسته اند، به طوری که این مجتمع ها ٩٠ درصد از نظر تناژ بیشتر تولید کرده اند.

وی گفت: ایران در سال ٩۴ در زمینه اتیلن، آمونیاک، اوره، متانول، پلی اتیلن، پلی ایتلن سبک و پلی اتیلن سنگین به ترتیب با ظرفیت ٧٧، ٨٢، ٩٢،‌ ٩٩، ٩۴ ، ٩٩ و ٩١ درصد با ظرفیت اسمی خود تولید کرده است که این میزان تولید در بیشتر این محصولات بالاتر از میانگین ظرفیت تولید این محصولات در دنیا بوده است.

مدیر کنترل تولید شرکت ملی صنایع پتروشیمی ادامه داد: در سال ٩۴، ١١ میلیون تن تولید نکردن محصول پتروشیمی در ایران ثبت شده که ۴,٧ میلیون تن آن دلایل فنی دارد.

تولید ۵۴,٧ میلیون تن محصول پتروشیمی در سال ٩۵

بساق زاده اظهارکرد: براساس برنامه مصوب در سال ٩۴، صنعت پتروشیمی ایران باید ۵٠ میلیون تن تولید محصول می داشت که این میزان به دلائل مختلف از جمله به تولید نرسیدن واحدهایی همچون فاز ٢ پتروشیمی کارون، فاز ٢ پتروشیمی کاویان و پتروشیمی کردستان به رقم ۴۶,۴ میلیون تن رسید.

وی گفت: براساس برنامه مصوب شده امسال، ایران باید ۵۴,٧ میلیون تن محصول پتروشیمی در سال ٩۵ تولید کند که این میزان نسبت به سال ٩۴ هشت میلیون تن بیشتر است که بخش اعظمی از این میزان افزایش تولید باید با استفاده از ظرفیت خالی موجود در صنعت پتروشیمی تولید شود.

بساق زاده میزان تولید سال ٩۵ تا هفدهم اردیبهشت ماه امسال را ۶,٧ میلیون تن اعلام کرد و گفت: این مقدار نسبت به مدت مشابه پارسال ١٠ درصد رشد داشته است.

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.