پایگاه اطلاعات و فناوری فراساحل ایران

بارکیندو رسماً دبیرکل اوپک شد

محمد بارکیندوی نیجریه ای رسما مسئولیت دبیرکلی اوپک را از عبدالله البدری لیبیایی تحویل گرفت.

به گزارش پایگاه اطلاعات و فن آوری فراساحل به نقل از تسنیم، محمد سانوسی بارکیندوی نیجریه ای امروز با استقرار در محل دبیرخانه اوپک در وین، رسما پست دبیرکلی سازمان کشورهای صادر کننده نفت را در اختیار گرفت.

بارکیندو در یکصد و شصت و نهمین نشست اوپک که روز دوم ژوئن در وین برگزار شد، به طور رسمی به مدت ۳ سال به عنوان دبیر کل جدید اوپک منصوب شد.

وی جانشین عبدالله البدری لیبیایی می شود که از اول ژانویه ۲۰۰۷ عهده دار این سمت بوده است.

اولین حضور وی به عنوان یک عضو هیئت نیجریه در اوپک به سال ۱۹۸۶ باز می گردد. دبیر کل جدید اوپک بین سالهای ۱۹۹۳ تا ۲۰۰۸ نماینده دائم نیجریه و عضو ثابت هیئت این کشور در سازمان اوپک بود.

بارکیندو که یک تکنوکرات نفتی با تجربه و از افراد قدیمی حاضر در اوپک است، دارای تجربیاتی در صنعت نفت و گاز در سطح بین المللی و داخلی نیجریه است. وی در فاصله سال های ۲۰۰۹ تا ۲۰۱۰ مدیرعامل شرکت ملی نفت نیجریه بوده است.

پیش از آن، بارکیندو جانشین مدیرعامل شرکت ال ان جی نیجریه بود که یک شرکت متعلق به شرکت های ان ان پی سی، شل، توتال و انی ایتالیا بود. قبل از این سمت، او دستیارویژه وزیر سابق منابع نفتی نیجریه و دبیرکل اوک، دکتر ریلوانو لوکمن بود.

بارکیندو همچنین در فاصله سال های ۱۹۸۶ تا ۲۰۱۰، در چند پست کلیدی در درون اوپک ایفای نقش کرده است. وی در سال ۱۹۸۶ به سمت رئیس نمایندگی نیجریه در اوپک منصوب شد. وی همچنین در سال ۲۰۰۶، سرپرست دبیرخانه اوپک شد و در فاصله سال های ۲۰۰۹ تا ۲۰۱۰ نمایندگی نیجریه در شورای حکام اوپک را بر عهده داشت.

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.