پایگاه اطلاعات و فناوری فراساحل ایران

ایران وارد باشگاه سازندگان بازوهای بارگیری دنیا می شود

0

رئیس پژوهش و توسعه شرکت پایانه های نفتی ایران با اشاره به مشخص شدن نتیجه تست عملیاتی بازوهای بارگیری در آینده ای نزدیک گفت: با انجام موفقیت آمیز این پروژه، دانش فنی ساخت بازوهای بارگیری نفت در کشور بومی می شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، مهدی حسنی با اشاره به این که تست عملیاتی نخستین دستگاه بازوی بارگیری ساخته شده از سوی شرکت پایانه های نفتی ایران رو به پایان است گفت: به دلیل انگشت شمار بودن سازندگان بازوی بارگیری در دنیا، این پروژه بسیار منحصر به فرد است.
او با بیان این که پروژه ساخت بازوهای بارگیری شامل ساخت سه دستگاه می شود، اظهار کرد: نخستین دستگاه آن ساخته و در اسکله شرقی جزیره خارک نصب شده و در حال تست عملکردی و عملیاتی است که نتیجه آن بزودی مشخص می شود.
حسنی با اشاره به این که با انجام موفقیت آمیز پروژه ساخت بازوهای بارگیری، ایران وارد باشگاه سازندگان بازوهای بارگیری (Loading Arms) در دنیا می شود، تصریح کرد: این پروژه با همکاری جهاددانشگاهی واحد علم و صنعت انجام شده است که اجرای آن علاوه بر صرفه جویی، سبب افزایش توانمندی نیروهای داخلی نیز می شود.
بازوی بارگیری نفت که از تجهیزات کلیدی صادرات نفت خام به شمار می رود یک ربات عظیم‌الجثه است که از یک سو به نفتکش و از سوی دیگر به اسکله برای انتقال نفت به مخزن کشتی متصل می‌شود.

واحد پژوهش و توسعه شرکت پایانه های نفتی ایران به طور رسمی از سال ٨۶ آغاز به کار کرده است که با توجه به مسئولیت خطیر شرکت در دریافت، ذخیره سازی، اندازه گیری و صادرات نفت خام کشور، بروز بودن تجهیزات به منظور برآورد نیاز مشتریان بین المللی ایران اهمیت بالایی دارد که در نتیجه، واحد پژوهش رسالت انجام پژوهشهای کاربردی را برای رفع نیازهای عملیاتی شرکت برعهده دارد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.