پایگاه اطلاعات و فناوری فراساحل ایران

ایران قیمت نفت سنگین خود در بازار آسیا را کاهش داد

به گزارش پایگاه اطلاعات و فن آوری فراساحل به نقل از خبرگزاری تسنیم، دو منبع آگاه گفتند: ایران قیمت رسمی نفت خام سبک خود در بازار آسیا برای ماه مارس را بدون تغییر نسبت به ماه فوریه در رقم یک دلار و ۸۰ سنت بالاتر از متوسط قیمت نفت عمان و دوبی حفظ کرده است. شرکت ملی نفت ایران همچنین قیمت هر ۳ نوع نفت سبک خود را در بازار آسیا ارزان تر کرده است.

ایران، سومین تولید کننده عضو اوپک همچنین قیمت تمام انواع نفت های فروخته شده در بازار شمال غرب اروپا، مدیترانه و بندر سیدی کریر مصر را کاهش داده است.

بر این اساس، قیمت نفت سنگین ایران در بازار آسیا با ۲۵ سنت کاهش نسبت به ماه قبل به ۷۵ سنت پایین تر از متوسط عمان دوبی رسیده است. قیمت نفت های فروزان و سروش هم برای عرضه به بازار آسیا در ماه مارس به ترتیب ۲ و ۳۰ سنت کاهش یافته است.

همچنین قیمت نفت های سبک ایران، سنگین ایران، و فروزان در بازار شمال غرب اروپا به ترتیب ۹ سنت، یک دلار و ۱۵ سنت و یک دلار و ۱۰ سنت کاهش یافته است.

قیمت ۴ نوع نفت سبک ایران، سنگین ایران، فروزان و سروش در بازار مدیترانه به ترتیب یک دلار و ۵۵ سنت، یک دلار و ۶۵ سنت، یک دلار و ۶ سنت و ۲ سنت کاهش داشته است.

در بندر سیدی کریر مصر هم قیمت ۳ نوع نفت عرضه شده سبک ایران، سنگین ایران و فروزان به ترتیب یک دلار و ۵۵ سنت، یک دلار و ۶۵ سنت و یک دلار و ۶ سنت کاهش یافته است.

چند روز پیش عربستان نیز قیمت نفت سبک عرب لایت خود را برای عرضه در ماه مارس به بازار آسیا بدون تغییر حفظ کرده بود.

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.