پایگاه اطلاعات و فناوری فراساحل ایران

ایران قطب تعمیرات دکلهای حفاری خلیج فارس می شود

0

فعال حوزه صنعت نفت با بیان این که ایران قطب تعمیر دکلهای حفاری صنعت نفت در منطقه خلیج فارس خواهد شد، گفت: با دستیابی ایران به فناوری تعمیر و نگهداری دکلهای حفاری، این دکلها به جای ارسال به امارات در داخل ایران تعمیر می شوند.

مدیربخش فراساحل ایزوایکو به تعمیر چند دکل حفاری در داخل کشور اشاره کرد و ادامه داد: توانایی داخلی در این صنعت به حدی رسیده است که شرکتهای خارجی که در پروژه های نفتی ایران فعالیت می کنند درخواست تعمیر توسط کارشناسان ایرانی را مطرح کرده اند.

به گزارش پایگاه اطلاعات و فن آوری فراساحل به نقل از شانا، مدیربخش فراساحل ایزوایکو (زیرمجموعه وزارت صنعت، معدن و تجارت)  گفت: در سالهای گذشته ناچار بودیم دکلهای حفاری میدانهای نفت و گاز را برای تعمیر به امارات ارسال کنیم که هزینه سنگینی به ایران تحمیل می کرد، اما اکنون در این صنعت خودکفا شده ایم.

وی درباره ساخت سکوهای میدان مشترک هنگام نیز گفت: دو سکوی این میدان نفتی هم اکنون در حال ساخت است و در صورت تامین به موقع منابع، در سال آینده به بهره برداری خواهد رسید. این دکلها پس از پایان کار ساخت به میدان نفتی هنگام که با کشور عمان مشترک است، حمل و نصب خواهد شد.

مدیربخش فراساحل ایزوایکو درباره ساخت سکوهای نفتی میدان هندیجان نیز گفت: سکوی اول تا شهریور ماه امسال آماده تحویل می شود و به محل نصب در خلیج فارس منتقل خواهد شد.

وی ظرفیت هر یک از این سکوهای میدان هنگام را ٣۵ هزار بشکه در روز اعلام کرد.

عباس پور درباره ساخت سکوهای میدان گازی پارس جنوبی نیز گفت: با توجه به این که شرکت صدرا به عنوان سازنده سکوهای فازهای ١٧ و ١٨ پارس جنوبی نتوانست ساخت دو سکوی این فازها را به موقع انجام دهد، تصمیم گرفته شده است دو سکوی اقماری فاز ١۴ به فازهای ١٧ و ١٨ منتقل شود.

فعال حوزه صنعت نفت اضافه کرد: سکوی نخست در خردادماه بارگیری و برای نصب به پارس جنوبی منتقل می شود. سکوی دوم نیز تا دو ماه آینده به مکان فازهای ١٧ و ١٨ پارس جنوبی منتقل می شود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.