پایگاه اطلاعات و فناوری فراساحل ایران

ایران غول تولید ایزوسیانات آسیا را شکست داد/ دو محموله MDI پتروشیمی کارون به چین صادر شد

0

مدیرعامل شرکت پتروشیمی کارون با اشاره به جزئیات ورود ایران به بازار ایزوسیانات های چین با وجود فعالیت شرکت « وانهووا»، اعلام کرد: تاکنون دو محموله MDI پتروشیمی کارون به چین صادر شده است.

به گزارش پایگاه اطلاعات و فن آوری فراساحل به نقل از انرژی نیوز، «علیرضا صدیقی‌زاده» در گفتگو با انجمن صنفی کارفرمائی صنعت پتروشیمی ایران درباره جزئیات ورود ایران به بازار محصولات ایزوسیانات چین، گفت: در حوزه تولید محصول MDI مهمترین رقیب پتروشیمی کارون در بازار آسیا شرکت وانهووای چین است که معمولا اجازه نمی‌دهند محصولات ایرانی در حوزه ایزوسیانات‌ها در بازار چین بازاریابی شود.

مدیرعامل شرکت پتروشیمی کارون با اعلام اینکه در دوره تعمیرات اساسی این شرکت چینی، تولید MDI آنها متوقف شد و سپس به دلیل حادثه آتش سوزی برای مدت نسبتا طولانی تولید و عرضه این محصول توسط شرکت چینی در بازار داخلی این کشور متوقف شد، تصریح کرد: پتروشیمی کارون با استفاده از این فرصت توانستیم در این بازه زمانی ۲ تا ۳ ماهه، مشتریانی را پیدا کرده، محصول را ارائه کنیم و برای آنها اثبات شد که محصول پتروشیمی کارون استاندارد و خوب است.

صدیقی‌زاده با تاکید بر اینکه تاکنون در مجموع دو محموله MDI پتروشیمی کارون به بازار چین صادر شده است، بیان کرد: در شرایط فعلی به گونه‌ای که شرکت وانهوای چین مجدد به سرویس آمده ولی مشتری‌ها کماکان متقاضی خرید این محصول از پتروشیمی کارون هستند.

مدیرعامل شرکت پتروشیمی کارون در خصوص مهمترین رقبای ایران در بازار صادرات محصولات زنجیره ایزوسیانات‌ها، توضیح داد: در کنار شرکت پتروشیمی صدرای عربستان، باید از شرکت‌های کمهوی کره‌جنوبی، وانهووای چین، میتسویی ژاپن، باسف و بایرن آلمان و داوکیمیکال آمریکا به عنوان رقبای منطقه ای و جهانی به شمار می روند.

به گزارش انرژی نیوز، پتروشیمی کارون اولین تولید کننده ایزوسیانات‌ها در خاورمیانه بوده که با ظرفیت اسمی ۸۰ هزار تن ایزوسیانات TDIو MDI در منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی ماهشهر قرار گرفته است.

واحد متیل دی فنیل دی ایزوسیانات به عنوان فاز دوم توسعه پتروشیمی کارون دو سال قبل با حضور معاون اول رئیس جمهور افتتاح شد و با بهره برداری از این واحد جدید، دو محصول مهم و استراتژیک شامل MDI مونومیریک و MDI پلیمریک به سبد تولید محصولات پتروشیمی ایران افزوده شده است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.