پایگاه اطلاعات و فناوری فراساحل ایران

ایران عضو باشگاه صادرکنندگان پلی‌اتیلن مشکی شد/ محموله ۷۰ هزار تنی پلی‌اتیلن پایپ ایران صادر شد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی جم با اشاره به آغاز تولید تجاری پلی اتیلن مشکی گرید پایپ در صنایع پتروشیمی ایران از صادرات محموله‌ای ۷۰ هزار تنی به کشورهای ترکیه و ترکمنستان خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاعات و فن آوری فراساحل به نقل از انرژی نیوز، «سید حسین میرافضلی» در تشریح جزئیات تولید یک گرید جدید پلیمری در مجتمع پتروشیمی جم، گفت: برای نخستین بار در صنعت پتروشیمی ایران امکان تولید پلی اتیلن مشکی گرید پایپ فراهم شده است.

مدیرعامل شرکت پتروشیمی جم با بیان اینکه خوراک اصلی تولید این محصول پلیمری، کاتالیستی بود که از کشورهای اروپایی تامین می شد اما پس از تحریم گروهی ۱۵ نفره از متخصصان داخلی در مدت دو سال با آزمایش های مکرر به ساختاری جدید دست یافتند و (پی ای ۱۰۰) محصول جدید بدون تکیه به خارج تولید شد،تصریح کرد: این محصول جدید گواهینامه‌های متعدد بین‌المللی را کسب کرده و سه ماهی است که در مدار تولید صنعتی یعنی ۳۸ تن در ساعت قرار دارد.

این مقام مسئول با اعلام اینکه پتروشیمی جم قادر است سالانه ۳۰۰ هزار تن از این محصول را که در ساخت و تولید لوله‌های انتقال آب و گاز دارای کاربردهای متعددی بوده، به بازار عرضه کند، اظهار داشت: تولید محصول جدید پلیمری پلی‌اتیلن مشکی گرید پایپ از خروج سالانه ۴۰۰ میلیون دلار ارز از کشور جلوگیری می کند.

وی با تاکید بر تامین نیاز صنایع داخلی، خاطرنشان کرد: تاکنون مازاد نیاز داخلی در قالب محموله‌ای ۷۰ هزار تنی به کشورهای ترکیه و ترکمنستان صادر شده است.

آخرین اخبار صنعت نفت را اینجا بخوانید.

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.