پایگاه اطلاعات و فناوری فراساحل ایران

ایران در حوزه ترانزیت ال پی جی موقعیتی راهبردی دارد

0

ایران با دارا بودن ذخایر بالای گاز و قرار گرفتن در نقطه ای بسیار راهبردی در زمینه ترانزیت، می تواند سهم قابل توجهی از صادرات ال پی جهان را به خود اختصاص دهد.
به گزارش خبرنگار شانا، مدیرعامل شرکت WLPGA، امروز (سه شنبه، ٢١ اردیبهشت ماه) در همایش بین المللی آرگوس با بیان این مطلب، افزود: کشورهای مختلف دنیا به طور گسترده ای به استفاده از ال پی جی روی آورده اند و تقاضا بویژه در کشورهای در حال توسعه شامل هند، چین و آفریقا که سطح زندگی در بخش روستایی آنها پایین است، افزایش نشان می دهد.

جیمز روکال گفت: جهش مصرف ال پی جی در مناطق مختلف جهان برای شرکتهایی که در این زمینه فعالیت می کنند، بسیار سودده است.

وی یادآور شد: با برنامه های تعریف شده در این حوزه، تا سال ٢٠٣٠ نیم میلیارد نفر از جمعیت جهان تحت پوشش شبکه ال پی جی قرار می گیرند.

روکال با بیان این که حضور سرمایه گذاران و فعالان رسانه برای تحقق برنامه های صنعت ال پی جی مهم است، تصریح کرد: از شرکتهای ایرانی دعوت می کنیم در مجمع جهانی ال پی جی که در ماه سپتامبر امسال در ترکیه برگزار می شود، حضور یابند و دستاوردهای خود را عرضه کنند.

مدیرعامل شرکت WLPGA با بیان این که طی سالهای آینده با چالش تامین انرژی در جهان روبرو خواهیم شد، افزود: ال پی جی می تواند بخشی از نیاز انرژی جهان را طی سالهای آینده تامین کند.

به گفته روکال، با توجه به افزایش تولید ناخالص داخلی کشورهای خاورمیانه و شمال افریقا، تقاضا برای دریافت ال پی جی طی سالهای آینده به طرز چشم افسایی افزایش می یابد.

به گزارش شانا، شرکتهای بزرگ و فعال حوزه ال پی جی جهان از ۶۵ کشور از جمله استرالیا، انگلیس، هلند، نیوزلند، هند، پاکستان و… برای نخستین بار به منظور حضور در همایش بین المللی ال پی جی که هر ساله از سوی موسسه آرگوس (ARGUS) برگزار می شود، در تهران گردهم آمده اند.

برپایه این گزارش، این همایش، فعالان بازار منطقه و جهان را گردهم آورده تا درک اساسی از جریانهای کنونی بازار را به دست آورند و با یکدیگر ارتباطات تجاری ایجاد کنند. این همایش که با توجه ویژه به چالشها و نیازهای صنعتی برگزار شده است، عناوینی را پوشش می دهد که برای فعالان بازار اولویت بندی شده تا با در نظر گرفتن بهره وری، تجارت این محصول را گسترش دهند. افزون بر موارد یادشده، در این همایش گروهی از متخصصان حوزه ال پی جی و تجارت جهانی این محصول، بررسیهای موردی را به اشتراک می گذارند و در حوزه های مختلف اطلاعاتی را در قالب سخنرانی و برگزاری پنل ارائه می کنند.

همایش بین المللی آرگوس که از روز گذشته (٢٠ اردیبهشت ماه) در هتل اسپیناس پالاس تهران آغاز به کار کرده است، عصر امروز (٢١ اردیبهشت ماه) به کار خود پایان می دهد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.