پایگاه اطلاعات و فناوری فراساحل ایران

ایران توان ساخت کشتی بزرگ و نفتکش را دارد

0

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت اعلام کرد: ایران توان ساخت کشتی‎های بزرگ و نفتکش را دارد و حاضریم با قیمت‎های بین المللی این امکان را در خدمت کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران قرار دهیم.
به نقل از سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران (ایدرو)، منصور معظمی تاکید کرد: فضای برجام امکان مناسبی ایجاد کرده و تعامل با دنیا دست ایران را در توسعه صنعت افزایش داده است؛ بنابراین باید از این امکان برای تقویت تجهیزات ساخت داخل استفاده و نیازهای کشور را تامین کنیم.
وی افزود: پس از ١٠۵ سال از پیدایش صنعت نفت و فعالیت در این صنعت، زیبنده کشور نیست واردات تجهیزات نفت داشته باشیم.

رئیس هیئت عامل سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران افزود: امروز دستیابی به خودکفایی در این زمینه سخت تر از اداره جنگ نیست؛ ما جنگ را اداره کردیم و پیروز شدیم.
طرح بومی سازی ١٠ گروه خانواده کالاها و تجهیزات مورد نیاز صنعت نفت به دستور بیژن زنگنه، وزیر نفت با هدف تقویت توانمندی های داخلی و اتکای بیشتر صنعت نفت به محصولات سازندگان ایرانی، از اواخر سال ١٣٩٣ در دستور کار قرار گرفت.

این ١٠ گروه کالا شامل ساخت تجهیزات سرچاهی و رشته تکمیلی درون چاهی، پمپ های درون چاهی، انواع مته های حفاری (صخره ای، الماسی، مغزه گیری)، انواع شیرهای کنترلی، ایمنی و تجهیزات جانبی، انواع لوله ها (لوله های جداری بدون درز از ٣,٨ تا ١٣ اینچ، لوله های جداری با درز از ٢٠ تا ٣٠ اینچ، لوله های مغزی، لوله های حفاری و لوله های جریانی بدون درز بالای ۶ اینچ)، الکتروموتورهای ضد انفجار و دور متغیر، ماشین های دوار (توربین، کمپرسور و پمپ ها شامل پمپ های گریز از مرکز)، فولادهای آلیاژی، ابزارهای اندازه گیری حفاری و ساخت پیگ های هوشمند است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.