پایگاه اطلاعات و فناوری فراساحل ایران

ایران می تواند به هاب انرژی بدل شود

0

موقعیت و شرائط ایران به لحاظ منابع عظیمی که در اختیار دارد بی نظیر است و می تواند به عنوان یک پایگاه انرژی در دنیا مطرح باشد.
علی اکبر صفایی، اظهار کرد: ۵۵ درصد منابع نفتی و بیش از ٧٠ درصد منابع گازی در این منطقه قرار دارد و ایران به لحاظ حجم منابع نفتی رتبه چهارم و به لحاظ برخورداری از منابع گازی با ١٨ درصد کل سهم منابع دنیا، شرائط بی نظیری دارد.

به گزارش پایگاه اطلاعات و فن آوری فراساحل، به نقل از شانا، مدیرعامل شرکت ملی نفتکش ایران در نخستین کنفرانس «ریل ـ نفت و ریل ـ بندر» با بیان این که ایران از نظر ذخایر و منابع انرژی در خاورمیانه موقعیت ویژه ای دارد، افزود: وزارت نفت تلاش دارد این موقعیت را ارتقا دهد.

وی پیش بینی کرد: باتوجه به برخورداری از این موقعیت ویژه تقاضاهای بسیار زیادی در حوزه حمل و نقل دریایی و دیگر مدلهای حمل و نقل خواهیم داشت.

به گفته مدیر عامل شرکت ملی نفتکش ایران، آمریکا، چین و اتحادیه اروپا مهمترین وارد کنندگان نفت خام در جهان هستند و اتحادیه اروپا ٢۵ درصد از این سهم را به خود اختصاص داده است.

صفایی تصریح کرد: در فاصله زمانی سالهای ٢٠١٢ تا ٢٠١۶ در حوزه حمل گاز از طریق دریا، ال پی جی و ال ان جی رشد ملایمی داشته اند و باید امیدوار بود انتقال آنها در سالهای آینده افزایش یابد.

وی تاکید کرد: ایران به لحاظ منابع عظیم انرژی و قابلیتهایی همچون واردات، صادرات، سوآپ و ترانزیت می تواند به عنوان یک هاب انرژی در دنیا مطرح باشد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.