پایگاه اطلاعات و فناوری فراساحل ایران

ایجاد مرکز کشتی سازی در بندر انزلی

به گزارش پایگاه اطلاعات و فن آوری فراساحل به نقل از مانا ، نماینده سرمایه گذار ترکیه ای در دیدار بامدیر کل بنادر و دریانوردی استان گیلان به موضوع هایی همچون ساخت مرکز کشتی سازی، دایک تعمیرات و ساخت اسکله پرداخت.

این نماینده رسمی شرکت ترکی در بندر انزلی اعلام کرد که شرکت متبوع اش با دارا بودن سه کارخانه بزرگ ساخت کشتی و یک مجتمع کشتی سازی لوکس مسافری کروز در ترکیه آمادگی لازم را برای راه اندازی و فعالیت مرکز کشتی سازی با آخرین تکنولوژی روز در بندر انزلی دارد.

مدیر کل بنادر و دریانوردی استان گیلان نیز در این نشست با اشاره به سابقه بندر انزلی در فعالیت های دریایی و بندری به بیان ظرفیت های این بندر پرداخت و گفت: بندر انزلی به عنوان قدیمی ترین بندر شمالی کشور دارای ۱۱ میلیون تن ظرفیت تخلیه و بارگیری است که در طرح و توسعه تا ۱۷ میلیون تن افزایش خواهد یافت.

حسین چراغی با اشاره به مبالادت تجاری بندرانزلی با تمامی کشورهای حاشیه خزر خاطرنشان کرد: بندر انزلی با تمامی کشورهای حاشیه خزر مبادلات تجاری دارد و بزرگترین شرکای تجاری آن در خزر کشورهای روسیه، قزاقستان و آذربایجان هستند و سالانه ۱۵۰۰ تا ۲۰۰۰ فروند کشتی در بنادر گیلان پهلو می گیرند.

وی اظهار داشت: در آینده نزدیک در حوزه گردشگری نیز فعالیت خود را آغاز خواهد کرد و همچنین برای سرمایه گذاری این صنعت، دریای خزر بسیار مناسب است.
چراغی با اشاره به قطعه زمینی از مساحت بندر انزلی که آماده واگذاری برای ساخت و تعمیرات کشتی است اذعان داشت: این زمین می بایست از سوی بخش خصوصی ساخته و پس از بهره برداری در مدت معلوم به سازمان واگذار شود.

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.