پایگاه اطلاعات و فناوری فراساحل ایران

ایجاد سیستم یکپارچه مدیریت انرژی در منطقه پارس

0

نقشه راه ایجاد سیستم یکپارچه مدیریت انرژی و محیط زیست، با حمایت ستاد توسعه بهینه‌ سازی انرژی و محیط زیست در منطقه اقتصادی پارس عملیاتی می‌شود.
به گزارش پایگاه اطلاعات و فن آوری فراساحل به نقل از شانا، معصومه برارزاده، مسئول کارگروه طرح پژوهشی نقشه راه ایجاد سیستم یکپارچه مدیریت انرژی و محیط زیست در منطقه ویژه اقتصادی پارس، با تببین اهداف و رسالتهای سازمان منطقه ویژه پارس در حوزه بهینه‌ سازی انرژی و زیست محیطی گفت: بررسی وضع زیست‌ محیطی منطقه ویژه پارس به لحاظ کنترل آلاینده‌ های هوا، آب و پساب از جمله اهداف نقشه راه ایجاد سیستم یکپارچه مدیریت انرژی و محیط زیست در منطقه پارس است.

وی با اشاره به خلأهای دانشی موجود در بخش مدیریت انرژی و مدیریت زیست محیطی در منطقه پارس افزود: با در نظر گرفتن شرائط زیست‌ محیطی و هدر رفتهای انرژی در منطقه پارس، اجرای طرحهای بهینه سازی جریان انرژی و مدیریت انتشار آلاینده ها در منطقه، در دستور کار مطالعات ستاد بهینه سازی انرژی و محیط زیست قرار گرفت.

برارزاده با اشاره به این که توسعه نقشه راه، از خروجی این طرح پژوهشی است، تصریح کرد: با عملیاتی کردن نقشه راه ایجاد سیستم یکپارچه مدیریت انرژی و محیط زیست در منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس به دنبال بررسی بازار کسب و کار انرژی در این منطقه اقتصادی هستیم.

مسئول کارگروه طرح پژوهشی نقشه راه ایجاد سیستم یکپارچه مدیریت انرژی و محیط زیست در منطقه ویژه اقتصادی پارس عنوان کرد: ارزیابی و بررسی فعالیتهای شرکتهای خدمات انرژی و نحوه جذب سرمایه و فناوریهایی که مورد نیاز منطقه ویژه پارس است باید توسعه یابند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.