پایگاه اطلاعات و فناوری فراساحل ایران

اکتشاف های جدید شرکت های مهم نفتی چین

0

به گزارش پایگاه اطلاعات و فن آوری فراساحل به نقل از خبرگزاری تسنیم، شرکت های ملی نفت چین پول بیشتری برای حفاری نفت و گاز در داخل کشور خرج می‌کنند و به بالاترین حد از ۲۰۱۶ تا حالا رسیده اند و هدفشان هم پاسخ به نیاز پکن برای تقویت امنیت انرژی داخلی است.

در ادامه حوضه ها و مناطق اصلی که غول های انرژی چین در حال افزایش حفاری و اکتشاف در آنها هستند را می‌شناسیم. بیشترین حفاری ها برای گاز طبیعی است .

ژینجیانگ

شرکت ملی نفت چین، سی ان پی سی، در اواخر ۲۰۱۸ یک اکتشاف نفتی را در ماهو در حوضه جانکار اعلام کرد که ۴۰۰ میلیون تن نفت داشت. حدود ۱۰۰ میلیون تن آن از نظر فنی قابل بازیافت خواهد بود.

تولید سالانه ماهو ۳ میلیون تن طی ۳ سال خواهد بود که به ۱۰ میلیون تن سالانه میدان ژینجیانگ اضافه میشود.

ژانگجیو ۱، یک جریان گاز طبیعی ۳۳۰ هزار متر مکعبی و میعانات گازی ۲۱.۴ مترمکعبی را آزمایش کرد. این چاه در جنوب کانچه در حوضه تریم قرار دارد و بخشی از یک منطقه اکتشافی ۵۲۰۰ کیلومتر مربعی است.

سیچوان

سی ان پی سی روزانه ۲۲۵ هزار متر مکعب گاز از چاه اکتشافی یانگتال۱ در استان سیجون استخراج می‌کند. این میدان بخشی از یک زمین ۳۵۰ کیلو متر مربعی غنی از گاز است که حاوی لایه های سنگ های آتشفشانی است .
تولید گاز از میدان قوانان در جنوب سیچوان به رکورد ۲۰.۱۱ میلیون مترمکعب در اواخر دسامبر رسید که از ۱۲ میلیون متر مکعب ماه اکتبر بیشتر بود .

داگانگ

جریان گاز زیادی از چهار چاه اکتشافی در داگانگ نزدیک پکن وجود دارد. چاه یینکو۲ در داگانگ تقریباً ۱۸۰ هزار متر مکعب گاز و ۲۳۴ هزارمترمکعب میعانات گازی در روز تولید می کند، در حالی که تولید روزانه واه یینک ۷۴ هزار مترمکعب گاز و ۳۱۸ هزار مترمکعب میعانات گازی است.

حوزه چانگ کینگ، اوردو

سی ام پی سی طی دو دهه گذشته چانگ کینگ را در شمال حوضه اوردوس چین ساخت. تولید این چاه به رکورد ۵۴/۶۱ میلیون تن معادل های نفتی در ۲۰۱۸ رسید که ۲.۷ درصد از ۲۰۱۷ بیش تر بود. سی ان پی سی به دنبال حفر چاه های کم عمق تری در این منطقه است.

هابل شیل

یک واحد حفاری تحت کنترل وزارت زمین و منابع ، حفاری های اکتشافی در ساختارهای شیل در غرب استان هوبی مرکزی انجام داده است که می‌تواند بیش از ۱۰ تریلیون متر مکعب ذخایر ژئولوژیکی را در خود نگه دارد .

چاه های دریایی

در دسامبر ۲۰۱۷ یک چاه اکتشافی بوژونگ در دریای بوهایی در شمال چین کشف شد. شرکت اسنوک روزانه ۶.۴ میلیون فوت مکعب گاز به طور آزمایشی و بصورت روزانه ازین منطقه استخراج می کند.

این منطقه در عمق تقریبی ۱۴۵۰ متری دارای ذخایر قابل بازیافت تا دو و نیم تریلیون فوت مکعب است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.