پایگاه اطلاعات و فناوری فراساحل ایران

او ام وی اتریش با امارات قرارداد نفتی امضا می‌کند

0

به گزارش پایگاه اطلاعات و فن آوری فراساحل به نقل از خبرگزاری تسنیم، به گفته منابع آگاه، شرکت اتریشی او ام وی و شرکت ملی نفت ابوظبی قرار است در اواخر ماه جاری میلادی یک قرارداد شراکت برای تولید نفت از میادین نفتی فراساحلی در خلیج فارس به امضا برسانند.

این منابع که به دلیل محرمانه بودن مذاکرات نخواستند نامشان فاش شود گفتند این موافقتنامه پس از ماه ها مذاکره در ابوظبی به امضا خواهد رسید. یک مقام رسانه ای شرکت ملی نفت ابوظبی (آندوک) و سخنگوی شرکت او ام وی از اظهارنظر در این باره خودداری کرده اند.

آندوک که تقریبا تمام نفت امارات را تولید می کند، برای دستیابی به فن آوری و منابع مالی جدید و تضمین بازار نفت خام خود، در حال اعطای امتیازات جدید به سرمایه گذاران خارجی است. موضوع این واگذاری، ۲۰ درصد از سهام میادین نفتی ام لولو و ساطح آل رزبوط در خلیج فارس است. در ماه فوریه، شرکت کیا اسپانولاده پترولز اسپانیا توافق کرد که برای خریداری ۲۰ درصد از سهام حق توسعه این میادین ۱.۵ میلیارد دلار پرداخت نماید.

شرکت او ام وی دومین شرکت مرتبط با ابوظبی خواهد بود که سهامی را در میادین این شیخ نشین به دست می آورد. دومین سهامدار بزرگ شرکت او ام وی، شرکت اماراتی مبادله است. شرکت اسپانیایی کپسا نیز به کل متعلق به شرکت سرمایه گذاری دولتی مبادله است. اتریش ۳۱.۵ درصد از سهام او ام وی را در اختیار دارد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.