پایگاه اطلاعات و فناوری فراساحل ایران

اوج بحران عرضه نفت در سال ٢٠١٩ میلادی

تحلیلگران پیش‌بینی کردند: با توجه به کاهش سرمایه‌گذاری‌ در پروژه‌های جدید نفتی، عرضه این کالا در سال ٢٠١٩ میلادی به شدت با بحران روبه‌رو می‌شود.
به نقل از روزنامه تلگراف، تحلیلگران موسسه تحقیقاتی برکلی هشدار داده‌اند که با توجه به افت قیمت‌های جهانی نفت و کاهش شدید سرمایه‌گذاری‌ در این بخش، احتمال بحران عرضه نفت در سال ٢٠٠٩ میلادی وجود دارد.

این تحلیلگران اعلام کرده‌اند که تأخیر و لغو پروژه‌های شرکت‌های بزرگ نفتی که دچار بحران نقدینگی شده‌اند به این معنی است که حجم تولید این کالا برای جبران کاهش تولید نفت در میدان‌های کنونی و تأمین تقاضای رو به افزایش بازار کافی نخواهد بود.

آنها انتظار دارند که میزان رشد تولید نفت در سال ٢٠١٩ میلادی به کمترین میزان خود یعنی یک میلیون و ٢٠٠ هزار بشکه در روز برسد.

تحلیلگران در بیانیه‌ای اعلام کردند: بحران عرضه نفت در ٢٠١٩ میلادی ممکن است اجتناب ناپذیر باشد؛ با توجه به نوسان قیمت‌ها، عملیاتی شدن پروژه‌ها بسیار دشوار شده است.

آژانس بین المللی انرژی نیز هفته گذشته هشدار داد که جهان به سوی شوک دیگری پیش می‌رود و کمبود عرضه ممکن است سبب رشد سریع قیمت اوایل ٢٠٢٠ میلادی شود.

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.