پایگاه اطلاعات و فناوری فراساحل ایران

اهداف و سیاستگذاری‎های مدیریت اکتشاف در سال ۹۵ تبیین شد

هفدهمین همایش تبیین اهداف و سیاستگذاری های مدیریت اکتشاف به منظور تعیین و تبیین برنامه کاری این مدیریت در سال جاری برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاعات و فن آوری فراساحل به نقل از شرکت ملی نفت، هفدهمین همایش “تبیین اهداف و سیاستگذاری های مدیریت اکتشاف”، همسو با اهداف کلان نظام و صنعت نفت در اجرای تحقق شعار اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل با حضور مدیر اکتشاف، معاونان، رؤسای ادارات و کارشناسان و مسئولان پروژه های مدیریت اکتشاف در مجموعه فرهنگی- ورزشی شماره ۳ شرکت ملی نفت ایران برگزار شد.

هرمز قلاوند، مدیر سابق اکتشاف شرکت ملی نفت ایران در ابتدای این همایش که تفاوت های ماهوی و محتوایی با سال های قبل داشت، گزارش مختصری از عملکرد سال گذشته مدیریت اکتشاف ارائه کرد.

سید صالح هندی، مدیر اکتشاف شرکت ملی نفت ایران ضمن قدردانی از تمامی کارکنان مدیریت اکتشاف در سرآمد کردن این مدیریت در رشته های تخصصی، با مروری بر مفاهیم علمی دانش مدیریت گفت: افزایش دانش و ظرفیت های مدیریتی مدیران، روًسا و کارشناسان ارشد واحدها و مسئولان پروژه ها از موارد مهمی است که که باید از سوی اداره آموزش برای آنها برنامه ریزی جدی انجام شود.
وی با بیان اینکه ارتقاء و افزایش بهره وری نیازمند سوق دادن امور به سمت پروژه محوری، است، گفت: افزایش مهارت های مدیریتی و تخصصی در لایه های بالاتر هرم سازمانی و تعامل بین معاونت ها و تغییر جهت امور از حالت “اداره محور” به سمت “پروژه محور” یکی از انتظارات اصلی و اساسی در روند رو به جلوی مدیریت اکتشاف است.
هندی اموراکتشافی را در دو حوزه ستاد و صف تشریح کرد و گفت: مدیران پروژه ها باید از دانش و ظرفیت های بالای مدیریتی برخوردار باشند و به دلیل اینکه ضریب موفقیت در پروژه ها از اهمیت بالایی برخوردار است، اهمیت مدیران پروژه ها نیز قابل توجه خواهد بود.
در ادامه این همایش، معاونت های اکتشاف، فنی، بلوک ها، مالی، منابع انسانی و ادارات فناوری اطلاعات و سامانه اطلاعات بالادستی، پژوهش و فناوری، امور حقوقی و قراردادها و ایمنی، بهداشت و محیط زیست هر یک به ارائه گزارش و تحلیل عملکرد و برنامه های آتی خود پرداختند و مشکلات و راهکارها را بررسی کردند.

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.