پایگاه اطلاعات و فناوری فراساحل ایران

انجام موفقیت‌آمیز عملیات بازیافت، تعمیر و تعویض هوزهاى آسیب‌دیده پایانه شناور فراورشى کوروش

0

رییس منطقه عملیاتی کیش گفت: عملیات بازیافت، تعمیر و تعویض هوزهاى آسیب‌دیده پایانه شناور فراورشى (FPSO) کوروش در لایه نفتى پارس جنوبى توسط تیم‌هاى نوسازى و تعمیرات منطقه لاوان با همکارى مناطق عملیاتى کیش، سیرى و بهرگان در کمتر از ۴۰ روز و با صرف نیروی انسانی معادل ۴۲۰ نفر روز انجام شد.

به گزارش پایگاه اطلاعات و فن آوری فراساحل به نقل از روابط عمومی شرکت نفت فلات قاره ایران، مهندس شهسوار ارغش افزود: کار تعمیر هوز و پلت‌فرم صادراتى با توجه به زمان محدود براى بارگیرى، جلوگیرى از پر شدن مخازن ذخیره و ایجاد وقفه در صادرات به کمک پتانسیل‌هاى تعمیراتى شرکت نفت فلات قاره ایران در مناطق عملیاتى شش‌گانه، بدون صرف هزینه بالا با حمایت مهندس بورد مدیرعامل شرکت در دستور کار مدیریت امور تولید قرار گرفت و همزمان تعمیر قایق نجات و تعمیر بدنه در زمان مقرر به پایان رسید.

وی گفت: مراحل انجام تعمیر بدنه و داده‌های فنی مربوطه در سه فاز مهندسی، خرید و ساخت و با نظارت و تایید کلاس مربوطه به انجام رسید.

گفتنی است، در حادثه برخورد تانکر SOL به پایانه شناور فراورشى کوروش در لایه نفتى پارس جنوبى در تاریخ ۲۳ تیرماه سال جارى هوز صادراتى (off loading platform)، قایق نجات و بدنه شناور در قسمت Port Side و در حدفاصل ۱ تا ۴ متری از سطح عرشه دچار آسیب شد.

این حجم تعمیرات بر روی بدنه FPSO که در حالت شناوری قرار دارد، در دریا و بدون توقف تولید نفت، با رعایت استانداردهای کلاس رده‌بندی خود و کیفیت بالا در اجرای تعمیرات، بنا به گفته‌های نماینده شرکت خارجی کم‌نظیر بوده است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.