پایگاه اطلاعات و فناوری فراساحل ایران

انتقال پیکر ۳ شهید سانچی صبح فردا به ایران

0

به گزارش پایگاه اطلاعات و فن آوری فراساحل به نقل از خبرگزاری تسنیم، محسن بهرامی در جمع خبرنگاران در رابطه با جدیدترین وضعیت پیگیری سانحه نفتکش سانچی اظهار کرد:‌ بر اساس آخرین اطلاعاتی دریافتی سه پیکر شهدای سانچی امشب توسط هواپیمایی ماهان از شانگهای به تهران منتقل می‌شود.

وی افزود:‌ احتمالا ساعت ۵ صبح فردا شهدای عزیز به فرودگاه تهران می‌رسند.

وی با اشاره به این که برای برگزاری مراسمی در شان شهدا آمادگی کامل را دایم و این موضوع به خانواده شهدا اعلام شده است،‌ در پاسخ به این پرسش که جستجو برای کشف سایر پیکر شهدا در حال انجام است،‌ تصریح کرد: عملیات جستجو تا چند روز اخیر در حال انجام بود و به زودی گزارش جامعی از تصاویر گرفته شده توسط روبات‌ها از نفتکش سانچی آماده خواهد شد.

وی بیان کرد:‌ این عکس‌ها و تصاویر نیازمند پردازش دارند و مرحله اول کار شه روز گذشته انجام شده است. باید توجه داشته باشیم تمام این عملیات و ارسال روبات‌ها در ۵۰۰ کیلومتری خشکی انجام می‌شود و لذا باید تصاویر برای پردازش به خشکی ارسال شود.

سخنگوی شرکت ملی نفتکش اظهار کرد: کارشناسی مورد نیاز در حال انجام است و گزارش نهایی درباره سانحه سانچی به زودی اعلام می‌شود.

بهرامی با اشاره به جعبه سیاه سانچی،‌گفت: در روزهای ابتدایی اطلاعات جعبه سیاه به ذی‌نفعان داده شد و پردازش این جعبه باید در حضور تمام ذی‌نفعان از جمله شرکت ملی نفتکش صورت گیرد.

شرکت ملی نفتکش ایده‌های خود را برای پردازش به ذی‌نفعان اعلام کرده و خروجی این اطلاعات نیازمند پردازش از سوی کشورهای ذی‌نفع دارد.

وی با بیان این‌که ۲۰ روز دیگر ذی‌نفعان گرد هم می‌آیند تا اخرین بررسی‌ها را در اختیار یکدیگر قرار دهند، گفت:‌ هیچ گزارشی که تایید کند لکه نفتی متعلق به نفتکش سانچی بوده است،‌وجود ندارد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.