پایگاه اطلاعات و فناوری فراساحل ایران

انتشار اوراق قرضه٢,۵ میلیارد دلاری شرکت نفت ونزوئلا

0

شرکت نفت ونزوئلا آماده انتشار ٢ میلیارد و ۵٠٠ هزار دلار اوراق قرضه برای پرداخت بدهی های معوقه به شرکت های خدمات نفتی می شود.
بر اساس این مدارک بدست آمده، پی دی وی اس ای با شرکت خدمات مالی سی پی کاپیتال مستقر در میامی که شهرت اندکی دارد، برای شکل دادن به این اوراق ٣ ساله با مهلت یک دوره یک ساله قرارداد بسته است و که وضع آن مانند اوراق بین المللی پی دی وی اس ای خواهد بود.

به گزارش خبرگزاری رویترز از کاراکاس به نقل از منابع صنعت نفت و اسنادی که به دست رویترز رسیده است، شرکت دولتی نفت ونزوئلا (پی دی وی اس ای) در حالی قصد انتشار ٢ میلیارد و ۵٠٠ هزار دلار اوراق قرضه را دارد که تاکنون نیز دستکم ٣١٠ میلیون دلار اوراق قرضه به عنوان بخشی از طرح گسترده تر برای جلوگیری از توقف فعالیت شرکت های خدمات صنایع نفتی به علت عدم دریافت مبلغ قراردادهایشان، منتشر کرده است.

این اقدام تعهدات مالی اضافی برای شرکت نفت ونزوئلا ایحاد می کند که تاکنون نیز همزمان با بهای پایین نفت، با بدهی هایی معادل ظرفیت تولید نفت این کشور برای پرداخت سود اوراق قرضه ، روبرو بوده است.

نیکلاس مادورو رییس جمهوری ونزوئلا گفت: هر گونه سخنی از اعلان ورشکستگی این شرکت، بخشی از تلاش بین المللی برای تضعیف دولت وی است و خاطرنشان کرد که حزب حاکم سوسیالیست هیچگاه حتی پرداخت سود یک اوراق قرضه را به تعویق نینداخته است.

بر اساس این اسناد پی دی وی اس ای که به دست رویترز رسیده است: شرکت نفت ونزوئلا، سی پی کاپیتال را برای ارایه مشاوره در باره مبادله فاکتورهای تجاری بدهی مالی به میزان حداقل ٢ میلیارد و ۵٠٠ هزار دلار به خدمت گرفته است.

بر اساس این اسناد، میزان ریسک این بدهی تضمین نشده به همان اندازه دیگر اوراق و تعهدات پی دی وس اس ای خواهد بود که قبلا منتشر شده است و سی پی کاپیتال با عرضه کنندگان این اوراق برای کمک به پرداخت بدهی های عمده معوقه، کمک خواهد کرد.

بر اساس آخرین بیانیه مالی شرکت ملی نفت ونزوئلا، این شرکت حدود ٢١ میلیارد دلار به شرکت های عرضه کننده خدمات نفتی بدهکار است، اگرچه به گفته منابع صنعت نفت، این مبلغ معادل حدود ٧ میلیارد دلار است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.