پایگاه اطلاعات و فناوری فراساحل ایران

امیدواری کاراکاس به افزایش ١٠- ١۵ دلاری بهای نفت

0

ونزوئلا پیش بینی کرد که توافق احتمالی نفتی قیمت هر بشکه نفت را ١٠ تا ١۵ دلار بالا ببرد.
الوخیو دل پینو، وزیر نفت ونزوئلا، روز سه شنبه (٣٠ شهریور ماه) گفت که دستیابی کشورهای تولید کننده عضو و غیرعضو سازمان کشورهای صادر کننده نفت (اوپک) به توافق، قیمت‎ هر بشکه نفت را ١٠ تا ١۵ دلار افزایش خواهد داد.

نیکلاس مادورو، رئیس جمهوری ونزوئلا نیز پیشتر گفته است که کشورهای تولید کننده نفت عضو و غیرعضو اوپک به توافقی در باره تثبیت سطح تولید، نزدیک شده‎اند. وی افزود: ممکن است توافق در باره ایجاد ثبات در بازارهای نفت، ماه جاری میلادی(سپتامبر)، اعلام شود.

نورالدین بوطرفه، وزیر انرژی الجزایر، نیز پیش از این اعلام کرده بود که در میان کشورهای عمده تولید کننده عضو و غیرعضو اوپک در باره تثبیت بازار نفت برای حمایت از قیمت‎ها، اتفاق نظر وجود دارد.

وی در سفر چندی پیش به قطر، ایران و روسیه برای جلب حمایت این کشورها از تثبیت قیمت نفت ۵٠ تا ۶٠ دلاری، در باره نتایج نشست غیررسمی اوپک در الجزایر ابراز اطمینان کرد.

محمد بارکیندو، دبیر کل اوپک، قبلا گفته بود که اوپک به دنبال دامنه قیمت مشخصی برای نفت نیست، بلکه خواهان تثبیت پایدار بازار نفت است.

قرار است اجلاس غیر رسمی اوپک در حاشیه نشست مجمع بین المللی انرژی در تاریخ ٢۶ تا ٢٨ سپتامبر (پنجم تا هفتم مهر ماه) در الجزایر برگزار شود.
سقوط قیمت‎های نفت در دو سال گذشته، به شدت به درآمد تولید کنندگان عمده نفت جهان، لطمه زده است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.