پایگاه اطلاعات و فناوری فراساحل ایران

امیدواری رئیس اوپک به توازن بازار نفت

0

به گزارش پایگاه اطلاعات و فن آوری فراساحل به نقل از میز نفت: المزروعی که وزیر انرژی امارات است، روز سه شنبه در مرکز مالی بین‌المللی دبی افزود :پیش بینی می شود در سال جاری میلادی شاهد توازن در بازار جهانی نفت باشیم.

کشورهای عضو اوپک و کشورهای غیرعضو در سال ۲۰۱۶ توافقی را به امضا رساندند که براساس آن تولید نفت تا یک میلیون و ۸۰۰ هزار بشکه در روز کاهش یافت.

براساس این گزارش ، کشورهای عضو اوپک و غیر عضو تا ۱۳۳ درصد در ماه ژانویه (دی و بهمن)به کاهش سطح تولید متعهد بوده اند.

المزروعی این میزان را بیشتر از مشارکت این کشورها در اجرای این توافق یعنی۱۲۹ درصد در ماه دسامبر (آذر و دی ماه) و ۱۲۲ درصد در ماه نوامبر (آبان و آذر ماه) دانست.

وی گفت: همکاری برخی کشورهای تولید کننده نفت از جمله روسیه نتایجی بیش از انتظار در این زمینه رقم زده است.

با امضای توافق کاهش تولید نفت در میان کشورهای عضو اوپک و کشورهای تولید کننده نفت غیرعضو قیمت نفت تا ۷۰ دلار افزایش یافته است.

المزروعی پیش از گفته بود که اوپک سعی دارد تا همکاری طولانی تری با کشورهای تولید کننده نفت این سازمان و تولید کنندکان غیرعضو برای ایجاد توازن در بازار نفت شکل دهد.

وزیر انرژی امارات افزود: اما با بازگشت توازن به بازار نفت و افزایش درخواست ها، بخش انرژی نیازمند سرمایه گذاری کلان در آینده نزدیک است که این نیاز را نه تنها کشورهای غنی از نفت بلکه شرکت های بزرگ جهانی فعال در بخش نفت باید تامین کنند.

وی اضافه کرد: ما در سال ۲۰۴۰ نیازمند روزانه ۱۵ میلیون بشکه نفت برای برآورده ساختن نیازها هستیم و این مهم خود نیازمند ۲۱۰ ملیارد و ۵۰۰ میلیون دلار سرمایه گذاری است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.