پایگاه اطلاعات و فناوری فراساحل ایران

امضا قرارداد OMV اتریش با امارات

0

شرکت نفت و گاز ‘او ام فا’ اتریش (OMV) روز یکشنبه در جریان سفر صدر اعظم این کشور به امارات متحده عربی قراردادی ۱.۵ میلیارد دلاری (۱.۲۳ میلیارد یورویی) برای مشارکت در دو میدان نفتی دریایی امارات امضاء کرد.

به گزارش پایگاه اطلاعات و فن آوری فراساحل به نقل از نکونیوز، شرکت ملی نفت امارات (ADNOC) اعلام کرد که قراردادی ۴۰ ساله با ‘او ام فا’ اتریش امضا کرده که طبق آن ۲۰ درصد سهم میدان های نفتی SARB و ‘ام لوءلوء’ به شرکت اتریشی اعطا می شود. شرکت اتریشی ۵.۵ میلیارد درهم (معاد ۱.۵ میلیارد دلار) برای ورود به این میدانهای نفتی پرداخت کرده است.

این قرارداد در مراسمی با حضور ‘شیخ محمد بن زاید آل نهیان’ ولیعهد امارات و ‘سباستین کورتس’ صدر اعظم که برای سفری رسمی به امارات رفته است، به امضای ‘احمد الجابر’ مدیر شرکت نفت امارات و ‘راینر سیل’ مدیر شرکت اتریشی رسید. شرکت ملی نفت امارات اعلام کرد که شرکت اتریشی در چندین پروژه دیگر از جمله در میدان گاز ترش ‘شویحات’ نیز همکاری می کند.

‘یوهان پلاینینگر’ معاون شرکت او.ام.فا اتریش نیز خاطرنشان کرد که قرارداد با شرکت اماراتی گامی در جهت هدف راهبردی این شرکت برای دو برابر کردن ذخایر نفت است و پایه ذخایر این شرکت را به میزان حدود ۴۵۰ میلیون بشکه افزایش می دهد.

شرکت اتریشی در بیانیه ای اعلام کرد که میدان نفتی SARB امارات پیش از پایان سال ۲۰۱۸ به تولید می رسد . تولید اولیه میدان ‘ام لوء لوء’ نیز در سه ماهه پایانی سال ۲۰۱۶ آغاز شده است.

صدر اعظم اتریش امروز در راس هیاتی وارد امارات شد. مارگارت شرامبوک وزیر اقتصاد اتریش نیز صدر اعظم را در این سفر همراهی می کند. کورتس در پیامی توئیتری اعلام کرد که در دیدار با ولیعهد امارات توسعه روابط اقتصادی با این کشور را مورد بررسی قرار داده و دو طرف در خصوص همکاری های فرهنگی و ورزشی نیز توافق کردند. وی خاطرنشان کرد که علاوه بر مسائل اقتصادی درباره مسائل سیاسی از جمله مبارزه با داعش نیز گفتگو کرده است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.