پایگاه اطلاعات و فناوری فراساحل ایران

امتیاز کانال پاناما برای کشتی‎های دوست‎دار محیط زیست

0

جورج کوئیجانو، مدیر اداره کانال پاناما (ACP) اعلام کرد: “ما به کسانی که آگاهانه برای کاهش انتشار گازهای گلخانه‎ای تلاش می‎کنند و با استفاده از فناوری سعی در بهینه کردن کشتیرانی دارند پاداش می‎دهیم.”

به نقل ازگروه بین الملل مارین تایمز، این طرح جدید اداره کانال پاناما “Environmental Premium Ranking” نام دارد. کانال پاناما تا پیش از این طرح دیگری را برای عبور کشتی‎ها استفاده می‎کرد که در آن مبنای عبور کشتی‎ها از کانال میزان عبور و مرور آنها از این مسیر بود.

در سیستم جدید دو سطح برای کشتی‎های دوست دار محیط زیست در نظر گرفته شده است. کشتی‎هایی که بهره‎وری EEDI آنها ۲۰ درصد زیر میانگین باشددر سطح یک و کشتی‎هایی که ۳۰ درصد زیر میانگین باشند در سطح دو قرار می‎گیرند. کشتی‎هایی که Environmental Ship Index نیز داشته باشند، یا کشتی‎هایی که شاخص‎های آلایندگی Nox را رعایت کنند، به همراه تمامی کشتی هایی که سوخت آنها LNG باشد نیز در سطح دو قرار می گیرند.

کشتی‎هایی که در سطح یک قرار بگیرند از ۱۰ درصد امتیاز بیشتر برای هر بار عبور خود از کانال بهره‎مند خواهند شد. کشتی‎هایی که در سطح دو قرار بگیرند هم از ۲۰ درصد امتیاز بیشتری نسبت به سایرین بهره خواهند برد.

طرح جدید کانال پاناما از ابتدای ژانویه ۲۰۱۷ به اجرا درخواهد آمد و لازم است کشتی‎ها چهار روز پیش از رسیدن به کانال مدارک خود را برای بررسی به ACP ارسال نمایند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.