پایگاه اطلاعات و فناوری فراساحل ایران

اقدام به موقع نفتکش ایرانی ۴ماهیگیر را نجات داد

0

به گزارش پایگاه اطلاعات و فن آوری فراساحل به نقل از میز نفت، دریانوردان کشتی نفتکش «آپاما» به فرماندهی کاپیتان« مهدی مسیح زاده» ساعت ۲۳:۴۵شب گذشته هنگامی که عازم جزیره خارک بودند به محض مشاهده ۴ ماهیگیر که قایقشان به دلیل طوفان در حالت غرق شدن قرار گرفته بود، با فرمان کاپیتان سریعا برای انجام عملیات امداد و نجات این ۴نفر اقدام کردند.

این ۴ماهیگیر ایرانی ساعت۲۰ دقیقه بامداد در حالی که در شرایط بحرانی و غرق شدن قرار داشتند و‌ دریا طوفانی و‌ سرعت باد به حدود ۶۰ نات می رسید،در حوالی جزیره خارک توسط دریانوردان کشتی نفتکش آپاما نجات پیدا کردند.

به دلیل طوفانی بودن دریا و فراهم نبودن شرایط پهلوگیری کشتی نفتکش افرامکس آپاما در اسکله خارک و همچنین عدم امکان تردد شناورهای ناجی، این ۴ماهیگیر هم اکنون میهمان دریانوردان این کشتی هستند.

صیادان ایرانی مذکور که نجات آنها توسط کشتی نفتکش آپاما به اداره بندر و دریانوردی خارک نیز اعلام‌ شده است پس از مساعد شدن شرایط جوی و پهلوگیری کشتی، در خارک پیاده و تحویل خانواده های خود خواهند شد.

گفتنی است در پی این اتفاق، کاپیتان فرحبد مدیر بازرگانی شرکت ملی نفتکش ایران طی نامه ای به فرمانده نفتکش آپاما از اقدام قهرمانانه فرمانده و پرسنل این کشتی برای نجات جان ۴ صیاد ایرانی قدردانی کرد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.