پایگاه اطلاعات و فناوری فراساحل ایران

اقتصاد روسیه از قیمت پایین نفت و تحریم آسیب می بیند

0

صندوق بین المللی پول پیش بینی کرد که اقتصاد روسیه در سال جاری میلادی (٢٠١۶) به دلیل کاهش قیمت نفت و اعمال تحریمهای غرب علیه این کشور، ١,۵ درصد نسبت به سال گذشته کوچک تر خواهد شد.
به گزارش پایگاه اینترنتی مارکت واچ، صندوق بین المللی روز پنجشنبه (٣٠ اردیبهشت ماه) : اقتصاد روسیه که به نفت وابسته است، در سال گذشته میلادی (٢٠١۵) به میزان ٣,٧ درصد کوچک شده است.

پیش بینی کنونی صندوق بین المللی پول خوش بینانه تر از پیش بینی ماه آوریل است مبنی بر این که اقتصاد این کشور، امسال ١,٨ درصد کوچک خواهد شد.

ارنستو رامیرز ریگو، رئیس هیئت نمایندگی صندوق بین المللی پول در روسیه گفت: بخشی از بهبود پیش بینی ما برای روسیه، به دلیل افزایش قیمت نفت در مقایسه به دوره پیشین است.

وی افزود: ما همچنین شاهد کاهش میزان تورم با سرعت بیشتری نسبت به آنچه که پیش تر پیش بینی می کردیم، بوده ایم.

بر اساس پیش بینی کنونی صندوق بین المللی پول، میانگین قیمت نفت که کالای اصلی صادراتی روسیه است امسال ۴١ دلار برای هربشکه خواهد بود، در حالی که در پیش بینی قبلی این نهاد بین المللی، این میزان ٣۵ دلار برای هر بشکه بود.

صندوق بین المللی پول در گزارش خود آورده است که اقتصاد روسیه در سال آینده امکان بازگشت به رشد و در بلند مدت رشد تا حدود ١,۵ درصد در سال را دارد و نرخ تورم این کشور تا میزان هدف بانک مرکزی روسیه که ۴ درصد است، کاهش خواهد یافت.

صندوق بین المللی پول ضمن قدردانی از بانک مرکزی روسیه و وزارت دارایی این کشور برای کمک به تطبیق و هماهنگی اقتصاد این کشور با واقعیت قیمتهای پایین نفت و دور شدن از واقعیت پیشین که قیمت نفت بالای ١٠٠ دلار برای هربشکه بود، دوباره بر این باور تاکید کرد که مقامهای روسیه باید به اصلاحات ساختاری که بسیار ضروری است، ادامه دهند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.