پایگاه اطلاعات و فناوری فراساحل ایران

افزایش ۳میلیون بشکه ای صادرت نفت

به گزارش پایگاه اطلاعات و فن آوری فراساحل به نقل از نکونیوز، شرکت ملی نفت عربستان (آرامکو) اعلام کرد که با افتتاح یک اسکله جدید در جنوب بندر ینبع در دریای سرخ صادرات نفت این کشور به میران سه میلیون بشکه در روز افزایش خواهد یافت.

به نوشته روزنامه سعودی الشرق الاوسط چاپ لندن، اولین بارگیری نفت از اسکله الفرضه در ۱۲ اکتبر (۲۰ مهرماه) صورت گرفته است و این اسکله دارای مخازن نفتی و امکاناتی دریایی برای دریافت، ذخیره و بارگیری نفت خام سبک و دیگر فراوردهای نفتی است.

ینبع پس از جده یکی از بنادر مهم صنعتی و نفتی عربستان در غرب این کشور است و یک هزار و۸۰۰ کیلومتر از مرز عربستان را شامل می شود.

در این شهر پالایشگاه های نفت، کارخانه‎های تولید مواد پلاستیکی و چندین کارخانه پتروشیمی و بندر صنعتی ملک فهد واقع است.
نیروهای انصارالله یمن در پاسخ به تجاوز ائتلاف عربی به سرکردگی عربستان و امارات به این کشور چندین بار این شهر راهبردی را هدف حمله موشکی قرار داده اند.

با خروج آمریکا از توافق هسته ای و اعمال دوباره تحریم ها علیه ایران که بخش دوم آن در ۴ نوامبر (۱۳ آبان ماه) اجرایی خواهد شد و شامل تحریم صادرات نفت ایران است، «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا از عربستان خواست تا با افزایش تولید نفت از افزایش قیمت ها دربازارهای جهانی و در داخل آمریکا جلوگیری کند.

اما برغم تلاش ریاض قیمت های نفت در هفته گذشته همچنان بالای ۸۰ دلار بود.

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.