پایگاه اطلاعات و فناوری فراساحل ایران

افزایش ۱۴۷ درصدی واردات نفت کره از ایران در تابستان امسال

0

واردات نفت کره جنوبی از ایران در سه ماهه سوم سال جاری میلادی برابر با فصل تابستان ۱۴۷.۷ درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش یافته و به ۲۹.۸ میلیون بشکه رسیده است.

به نقل از رویترز، در حالی که کره جنوبی خرید نفت خام خود از کشورهای خاورمیانه و از جمله ایران را افزایش داده و مصرف داخلی این کشور نیز به لطف کاهش قیمت نفت افزایش داشته، واردات نفت خام این کشور در سه ماهه سوم امسال نسبت به یک سال قبل ۳.۹ درصد افزایش داشته است. بر اساس اعلام وزارت انرژی کره جنوبی، پنجمین وارد کننده بزرگ نفت جهان در بازه زمانی جولای تا سپتامبر، ۲۷۰.۴ میلیون، معادل ۲.۹۴ میلیون بشکه در روز نفت خام وارد کرده در حالی که این رقم در مدت مشابه سال ۲۰۱۵، ۲۶۰.۳ میلیون بشکه بوده است.

در حالی که رقابت بین عرضه کنندگان نفت در خاورمیانه افزایش یافته و این به کاهش قیمت‌ها کمک کرده است، سئول در این مدت ۲۳۹.۲ میلیون بشکه نفت خام از خاورمیانه وارد کرده که ۱۵.۸ درصد بیشتر از یک سال قبل بوده است. این گزارش حاکی است، واردات نفت کره جنوبی از ایران در سه ماهه سوم امسال ۱۴۷.۷ درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش یافته و به ۲۹.۸ میلیون بشکه رسیده است. بر اساس گزارش وزارت انرژی کره جنوبی، چهارمین اقتصاد بزرگ آسیا، در سه ماهه سوم امسال ۲۲۸.۷ میلیون بشکه، معادل روزانه ۲.۴۹ میلیون بشکه نفت مصرف کرده که ۸.۱ درصد بیشتر از یک سال قبل بوده است. یکی از دلایل این افزایش افت قیمت نفت بوده است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.