پایگاه اطلاعات و فناوری فراساحل ایران

افزایش ۶٠٠ هزار بشکه واردات نفت خام آمریکا

0

میزان واردات نفت خام آمریکا در ماه آوریل نسبت به مدت مشابه پارسال ۶٠٠ هزار بشکه افزایش یافت و به ٧میلیون و ٨٠٠ هزار بشکه در روز رسید.
براساس داده های اولیه ماه آوریل، میانگین واردات نفت خام آمریکا به ٧ میلیون و ٨٠٠ هزار بشکه در روز رسید که در مقایسه با ماه قبل حدود ١٨٠ هزار بشکه در روز کاهش یافت و در مقایسه با آوریل پارسال نیز واردات نفت خام این کشور حدود ۶٠٠ هزار بشکه در روز بیشتر بوده است.

به گزارش پایگاه اطلاعات و فن آوری فراساحل به نقل از شانا،همچون ماه قبل، کانادا و عربستان به ترتیب در جایگاههای نخست و دوم بزرگترین صادرکنندگان نفت خام به آمریکا قرار گرفتند. کانادا توانست ۴۵درصد از واردات نفت خام آمریکا را به خود اختصاص دهد که در مقایسه با ماه پیش از آن، تغییر چندانی نداشت.

سهم عربستان از واردات نفت خام آمریکا بدون تغییر نسبت به ماه قبل، در سطح ١۴ درصد باقی ماند اما میزان صادرات این کشور به آمریکا در ماه فوریه،حدود ۴۶ هزار بشکه در روز کمتر از ماه ژانویه بود.

همچنین ونزوئلا با سهم ١٠ درصدی از مجموع واردات نفت خام آمریکا، در جایگاه سوم این رده بندی قرارگرفت که البته صادرات این کشور در مقایسه با ماه قبل، حدود ٧۶ هزار بشکه در روز افزایش یافت.

سهم کشورهای عضو اوپک در مجموع واردات نفت خام آمریکا در ماه فوریه در مقایسه با ماه قبل از آن حدود پنج درصد افزایش یافت و به ٣٧ درصد رسید.

از نظرتقسیم بندی منطقه ای نیز صادرکنندگان نفت منطقه آمریکای شمالی در ماه فوریه، با صادرات ٣,۶ میلیون بشکه نفت خام آمریکاجایگاه نخست را به خود اختصاص دادند و پس از آن، مناطق آمریکای لاتین وخاورمیانه به ترتیب ٢ میلیون و ١٠٠ هزار بشکه و یک میلیون و ۵٠٠ هزار بشکه در روز صادرات نفت خام به آمریکا دررتبه های دوم و سوم قرار داشتند.

واردات فرآورده آمریکا در این ماه در مقایسه با ماه پیش از آن، ٢٨٩ هزار بشکه در روز افزایش یافت که در مقایسه با دوره مشابه سال قبل، ۵٢ هزار بشکه درروز افزایش یافت. با این حال، مجموع صادرات فرآورده های نفتی آمریکا در ماه آوریل با ٧٣۶ هزار بشکه کاهش نسبت به ماه قبل به میانگین ٣ میلیون و ۶٠٠ هزار بشکه در روز رسید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.