پایگاه اطلاعات و فناوری فراساحل ایران

افزایش صادرات نفت عربستان به آمریکا تحت فشار ترامپ

0

به گزارش پایگاه اطلاعات و فن آوری فراساحل به نقل از خبرگزاری تسنیم، عربستان تحت فشار ترامپ برای کاهش قیمت ها، صادرات نفت خود به آمریکا را به میزان قابل توجهی افزایش داده است.

هرچند روند افزایش صادرات نفت عربستان به آمریکا از اوایل امسال آغاز شده، اما این روند در طی ۳ ماه گذشته، یعنی پس از درخواست های مکرر ترامپ از عربستان برای افزایش تولید و مهار قیمت ها، سرعت بیشتری گرفته است.

آمارهای دولتی نشان می دهد، صادرات نفت عربستان به آمریکا در هفته گذشته، برای اولین بار از اواخر سال ۲۰۱۷، به طور متوسط به یک میلیون بشکه در روز رسید که حدود ۲۵۰ هزار بشکه نسبت به اواخر ماه می رشد نشان می دهد.

گری همینگر، مدیر شرکت ماراتن پترولیوم، دومین شرکت بزرگ پالایشگاهی آمریکا اوایل این هفته در یک کنفرانس سرمایه گذاری گفت: «تولید کنندگان نفت در خاورمیانه در حال افزایش عرضه نفت خود (به آمریکا) هستند و می خواهند مجددا بشکه های نفتی خود را به این بازار برگردانند.»

افزایش صادرات نفت عربستان به آمریکا تقریبا نیمی از کل افزایش تولید عربستان از اواخر ماه می را تشکیل می دهد. در ماه جولای، اوپک و متحدانش از جمله روسیه توافق کردند که تولید نفت خود را افزایش دهند.

صادرات نفت عربستان به آمریکا در اکتبر سال گذشته میلادی به پایین ترین رقم ۳۰ سال گذشته رسید. در اواخر اکتبر، میزان متوسط واردات ماهیانه نفت آمریکا از عربستان به ۵۰۶ هزار بشکه در روز رسید، در حالی که این رقم در هفته گذشته به یک میلیون و ۹ هزار بشکه در روز رسیده است.

افزایش صادرات نفت عربستان به آمریکا همچنین ظاهرا در واکنش به تهدید قانونگذاران آمریکایی مبنی بر احیای مجددا «قانون مقابله با کارتل های تولید و صادرات نفت» صورت می گیرد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.