پایگاه اطلاعات و فناوری فراساحل ایران

احیای چاه رگ سفید ٩٩ با اجرای طرح فرازآوری با گاز

0

امکان تولید روزانه ۲ هزار بشکه نفت فراهم شد.

شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب با اجرای طرح فرازآوری طبیعی با گاز امکان برداشت نفت خام از چاه رگ سفید ٩٩ را فراهم کرد.offshore1

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، مدیر امور فنی شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب با اعلام این خبر گفت: با اجرای طرح فراز آوری طبیعی با گاز که برای نخستین بار در کشور اجرا شده است، چاه رگ سفید ٩٩ که به دلیل افت طبیعی امکان برداشت طبیعی نفت از آن میسر نبود، به تولید نفت رسید و با اجرای این روش علمی و فنی امکان تولید روزانه ٢ هزار بشکه نفت از آن فراهم شد.

حمید دریس افزود: برنامه ریزی لازم برای ١٢ حلقه چاه دیگر در میدان رگ سفید به منظور دستیابی به تولید ١٧ هزار بشکه در حال انجام است.

وی تصریح کرد: طرح فراز آوری طبیعی با گاز که به صورت آزمایشی روی چاه رگ سفید ٩٩ با موفقیت انجام شده است با برنامه ریزی شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب قرار است روی میدان هایی که دارای شرایط مناسب هستند اجرا شوند.

دریس بیان کرد: در صورت موفقیت طرح یاد شده در برداشت از چاه های بسته واجد شرایط، این اقدام به عنوان طرح افزایش تولید از سوی شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب به شرکت ملی نفت ایران ارائه خواهد شد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.