پایگاه اطلاعات و فناوری فراساحل ایران

احیای توازن میان عرضه و تقاضا سبب افزایش قیمت نفت می شود

وزیر انرزی امارات اعلام کرد که تقاضای جهانی نفت در نیمه دوم امسال یک میلیون و ٢٠٠ هزار بشکه در روز افزایش خواهد یافت و بالا رفتن قیمت این کالای راهبردی سبب رشد سرمایه گذاریها در این بخش می شود.

وی در حاشیه نشست ١۶٩ سازمان کشورهای صادر کننده نفت (اوپک) در وین تصریح کرد: امارات همچنان نقش موثری در تواقفهای میان اعضای اوپک خواهد داشت تا این که مقدار عرضه مناسب را ایجاد و منافع تولید کنندگان و مشتریان را برآورده کند.
به گزارش پایگاه اطلاعات و فن آوری فراساحل به نقل ازر شانا، روزنامه گلف نیوز، سهیل محمد فرج المزروعی، وزیر انرژی امارات، با تأکید بر مسئولیت امارات به احیای توازن در بازار جهانی نفت گفت: کاهش شکاف میان عرضه و تقاضا سبب افزایش قیمت نفت در نیمه دوم امسال خواهد شد.

وزیر انرژی امارات افزود: تقاضای نفت در نیمه دوم امسال یک میلیون و ٢٠٠ هزار بشکه در روز افزایش خواهد یافت و بالا رفتن قیمت این کالای راهبردی سبب رشد سرمایه گذاریها در این بخش می شود.

المزروعی با پیش بینی احیای توازن در بازار، پیش از پایان امسال گفت: راهبرد اتخاذی اوپک پیشرفت مطلوبی داشته است و باعث شد این سازمان سهم بازار خود را حفظ کند و بازار نفت را در جهت توازن پیش برد.

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.