پایگاه اطلاعات و فناوری فراساحل ایران

اثرات تنش تجاری آمریکا و چین بر نفت

قیمت نفت صبح روز پنجشنبه به دلیل کاهش اطمینان بازارها نسبت به تداوم افزایش رشد اقتصادی جهان و در نتیجه کاهش تقاضای این کالا، کاهش پیدا کرد.

به گزارش پایگاه اطلاعات و فن آوری فراساحل به نقل از نکونیوز، در پی افزایش تنش های تجاری میان آمریکا و چین، بازارها نگران کاهش رشد اقتصادی جهان هستند.

افزایش تنش های تجاری میان واشنگتن و پکن، احتمال کاهش رشد اقتصادی در جهان و کاهش مصرف انرژی را تقویت کرده است.

شرکت های آمریکایی در چین از سیاست افزایش تعرفه واردات «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا به شدت آسیب دیده اند و لابی های تجاری می کوشند تا دولت وی را متقاعد به تجدید نظر در این سیاست ها کنند.

دولت ترامپ از مقامات چینی خواسته اند تا مذاکرات تجاری در این زمینه آغاز شود.

قیمت نفت خام غرب تگزاس در ساعت ۰۴:۵۵ بامداد امروز به وقت گرینویچ در بازار نایمکس نیویورک با ۰.۷ درصد کاهش نسبت به آخرین قیمت دیروز به ۶۹ دلار و ۹۱ سنت در هر بشکه رسید.

نفت خام برنت دریای شمال نیز که دو سوم نفت های جهان از جمله نفت سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) بر اساس آن قیمت گذاری می شود، در ساعت یاد شده به قیمت ۷۹ دلار و ۳۳ سنت در هر بشکه معامله شد که نسبت به دیروز ۰.۵ درصد کاهش دارد.

به گزارش ایرنا، اوپک در گزارش ماه سپتامبر (شهریور-مهر) خود که بعد از ظهر دیروز منتشر شد، تقاضای جهانی نفت در سال ۲۰۱۹ را ۱۰۰ میلیون و ۲۳۰ هزار بشکه در روز پیش بینی کرد که از پیش بینی ماه گذشته آن اندکی کمتر است. اوپک علت این امر را بالا رفتن احتمال کاهش رشد اقتصادی جهان عنوان کرد.

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.