پایگاه اطلاعات و فناوری فراساحل ایران

ائتلاف خریداران ال ان جی در آسیا تشکیل می شود

0

هند با پیوستن به ژاپن و کره جنوبی قصد دارد منابع ال ان جی مناسبتر و مقرون به صرفه تری را خریداری کند و چین نیز ممکن است به آنها بپیوندد.
به گزارش خبرگزاری رویترز، هند که سخت در تلاش برای خرید انرژی است، برای پیوستن به کشورهای ژاپن وکره جنوبی به منظور خرید ال ان جی وارد مذاکره شده و ممکن است با توجه به رشد تقاضای این سوخت در آسیا، چین را نیز به این ائتلاف دعوت کند.

دارمندرا پرادهان، وزیر نفت و گاز طبیعی هند روز سه شنبه (٢۵ خرداد ماه) علاوه بر بیان این مطلب که مذاکرات با ژاپن و کره جنوبی آغاز شده و چین نیز ممکن است به آنها بپیوندد، گفت: از آن جایی که در دو یا سه دهه آینده، گاز بخش اعظم سبد انرژی مصرف کننده گان آسیایی را تشکیل خواهد داد، ما می خواهیم این کشورها را دور هم جمع کنیم و شبکه ای را تشکیل دهیم تا با کمک هم بتوانیم منبع ال ان جی منطقی، مقرون به صرفه و مناسبی را پیدا کنیم.

وی افزود: در حال حاضر هشت درصد از مجموع انرژیهای این کشور را گاز طبیعی تشکیل می دهد؛ در دهه پیش با وجود این که تولید گاز طبیعی داخلی هند ١٠ درصد افزایش یافت، واردات ال ان جی ٣٣۵ درصد رشد کرد و با توجه به این که هند به تدریج به سوی داشتن یک اقتصاد مبتنی بر گاز حرکت می کند، میزان واردات ال ان جی این کشور در آینده افزایش بیشتری خواهد یافت.

طبق آمار دولتی این کشور، تقاضای گاز هند ١٢٠ میلیون متر مکعب در روز، اما عرضه داخلی این سوخت ٨٠ میلیون متر مکعب در روز است و این باعث می شود که واردات گاز موضوعی مهم برای این کشور شود.

پایگاه اطلاعات و فن آوری فراساحل

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.