پایگاه اطلاعات و فناوری فراساحل ایران

آمریکا ۲۰۱۸ را به عنوان بزرگترین تولید کننده نفت به پایان می رساند

0

به گزارش پایگاه اطلاعات و فن آوری فراساحل به نقل از خبرگزاری تسنیم، اداره اطلاعات انرژی آمریکا گفت که انتظار می رفت تولید نفت خام آمریکا برای سال جاری در مقایسه با پیش‌بینی‌های قبلی کاهش یابد ولی آمریکا با رکورد تولید روزانه ۱۰.۸۸ میلیون بشکه، ۲۰۱۸ را به عنوان بزرگترین تولید کننده دنیا به پایان می‌رساند.

پیش‌بینی می‌شد تولید سال جاری ۱.۵۳ میلیون بشکه در روز افزایش یابد و به ۱۰.۸۸ میلیون بشکه در روز برسد، یعنی کمتر از برآورد قبلی اداره اطلاعات انرژی آمریکا که ۱.۵۵ میلیون بشکه در روز بود. طبق اطلاعات انرژی فدرال اوج تولید سالانه آمریکا در سال ۱۹۷۹ با ۹.۶ میلیون بشکه در روز بود.

اداره اطلاعات انرژی آمریکا اعلام کرد انتظار می رود تولید نفت خام آمریکا در سال ۲۰۱۹ به طور متوسط ۱۲.۹ میلیون بشکه در روز باشد.این مقدار ۱.۱۸ میلیون بشکه در روز نسبت به سال قبل بیشتر است.

یک انقلاب در شیل به آمریکا کمک کرد رکورد تولید را در سال جاری بشکند و روسیه و عربستان را به عنوان بزرگترین تولید کننده نفت پشت سر بگذارد.

لیندا کاپوانو، مدیر اداره اطلاعات انرژی آمریکا گفت:« آمریکا سال ۲۰۱۸ را با عنوان بزرگترین تولید کننده نفت خام جهان به پایان می‌رساند».

دورنمای کوتاه مدت ماه دسامبر اداره اطلاعات انرژی تا حد زیادی کاهش اخیر قیمت نفت خام برنت را مربوط می داند به تولید زیاد تولید کنندگان بزرگ نفت خام و نگرانی از کاهش تقاضای جهانی نفت.

قیمت نفت بیش از ۳۰ درصد از بالاترین حد ۴ ساله خود در اوایل نوامبر به خاطر نگرانی از عرضه بیش از حد نفت به بازار سقوط کرده است.

تخمین زده می شود که در ۲۰۱۹ تقاضای نفت ۳۳۰ هزار بشکه در روز افزایش یابد و به ۲۰.۸۱ میلیون بشکه برسد. پیش‌بینی قبلی افزایش ۲۲۰ هزار بشکه ای را نشان می داد.

برای سال ۲۰۱۸ پیش بینی می شود تقاضای نفت در آمریکا ۵۲۰ هزار بشکه افزایش یابد و به ۲۰.۴۸ میلیون بشکه در روز برسد. این مقدار بالاتر از برآورد قبلی اداره اطلاعات انرژی است که ۵۱۰ هزار بشکه افزایش را تا ۲۰.۴۷ میلیون بشکه در روز نشان می‌داد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.