پایگاه اطلاعات و فناوری فراساحل ایران

آمریکای جنوبی بازار جدید پتروشیمی ایران شد/ پاراگوئه به جمع مشتریان پتروشیمی ایران پیوست

مدیر بازرگانی پتروشیمی کارون از آمریکای جنوبی به‌عنوان بازار جدید صادرات محصول پتروشیمی TDIایران نام برد و گفت: تاکنون محموله‌های TDIبه کشورهای برزیل، پرو پاراگوئه صادر شده است.

به گزارش پایگاه اطلاعات و فن آوری فراساحل به نقل از انرژی نیوز:سید روح‌الله یزدان‌خواه درباره آخرین وضعیت بازاریابی و صادرات محصول پتروشیمی TDI(تولوئن دی ایزوسیانات) پتروشیمی کارون، گفت: در شرایط پسابرجام پتروشیمی کارون وضعیت مناسبی در فروش محصولات خود تجربه می‌کند چرا که توافقات برجام بسیاری از موانع مبادلات بین‌المللی را از سر راه صادرات محصولات پتروشیمی برداشته و به گونه‌ای کاملا محسوس افزایش صادرات قابل لمس است.

مدیر بازرگانی شرکت پتروشیمی کارون با اعلام اینکه در شرایط فعلی زمینه برای صادرات محصولات پتروشیمی به بسیاری از کشورهای جهان فراهم شده است، تصریح کرد: تسهیل مبادلات پولی و تآمین آسان قطعات یدکی تآثیر قابل توجهی در افزایش تولید و به دنبال آن افزایش صادرات محصولات پتروشیمی کارون داشت.

این مقام مسئول با بیان اینکه در حال حاضر TDI(تولوئن دی ایزوسیانات) پتروشیمی کارون با افزایش ۱۰ درصدی فروش نسبت به سال گذشته همراه بوده است، اظهار داشت: از ابتدای سال جاری تاکنون محموله های تولید محصول TDIپتروشیمی کارون به کشورهای مختلف جهان در آسیا، آفریقا، اروپا و حتی امریکای جنوبی صادر شده است.

وی از کشورهایی همچون جمهوری آذربایجان، ترکیه، امارات، افغانستان، هند، پاکستان، نیجریه، بوسنی، آلبانی، چین و ترکیه به عنوان مشتریان محصول TDIپتروشیمی کارون یاد کرد و افزود: علاوه بر این محصول پتروشیمیایی به کشورهای منطقه آمریکای جنوبی همچون برزیل، پرو و پاراگوئه هم صادر شده است.

یزدان‌خواه همچنین از عربستان سعودی به عنوان یکی از رقبای سنتی تولید و عرضه محصول TDIیاد کرد و یادآور شد: عربستان با هدف تصاحب بازار اقدام به دامپینگ کرده که پتروشیمی کارون با بهره گیری از روش‌های نوین بازاریابی و به دلیل برخورداری از مزایایی جغرافیایی و حمل و نقل جایگاه خود را در بازار حفظ کرده و به رقابت به رقبای خود ادامه داده است.

مدیر بازرگانی شرکت پتروشیمی کارون در پایان خاطرنشان کرد: محصول TDIدر تهیه فوم و اسفنج، صنایع خودروسازی و لوازم خانگی کاربرد دارد که در چند سال گذشته توانسته در یک فضای شدید رقابتی با رقبای قدری همچون BASF و BAYERرقابت تنگانگی کند و با اولولیت دهی به تآمین نیاز داخل کشور به صورت هفتگی از طریق عرضه در بورس به تآمین نیاز مشتریان خود برای تولید صنایع پایین دستی بپردازد.

گفتنی است، پتروشیمی کارون به عنوان تنها مجتمع تولید ایزوسیانات‌های صنعت پتروشیمی کشور از ظرفیت تولید سالانه ۴۰ هزار تن محصول پلیمری MDIو ۴۰ هزار تن TDIبرخوردار است که با تامین کاتالیست هم اکنون تولید محصول MDIبه شرایط پایداری رسیده است.

 

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.