پایگاه اطلاعات و فناوری فراساحل ایران

آلودگی سواحل ژاپن با نفت کشتی سانچی تایید شد

0

به گزارش پایگاه اطلاعات و فن آوری فراساحل به نقل از خبرگزاری تسنیم: گارد ساحلی ژاپن اعلام کرد، آلودگی نفتی ای که در اوایل ماه جاری میلادی به جزایری در جنوب ژاپن رسیده ناشی از حادثه غرق شدن نفتکش ایرانی سانچی بوده است.

گارد ساحلی ژاپن اعلام کرد، بررسی نمونه های مواد نفتی ای که روز ۸ فوریه از مناطق ساحلی جزایر اوکینورابو و یورون در مجمع الجزایر آمامی نشان می دهد که این آلودگی مرتبط با غرق نفتکش سانچی بوده است.

نفتکش سانچی پس از برخورد با یک کشتی باری در نزدیکی ساحل بندر شانگهای چین، روز ۱۴ ژانویه با هزاران تن میعانات نفتی غرق شد.

یک مقام گارد ساحلی ژاپن در این باره گفت: «با توجه به شباهت مواد نفتی ای که به ساحل این دو جزیره رسیده با محموله نفتکش سانچی و این واقعیت که هیچ حادثه دریایی دیگری که منجر به نشت نفت در نزدیکی این منطقه شود رخ نداده است، به احتمال بسیار زیاد این آلودگی مربوط به حادثه سانچی بوده است.»

آلودگی سیاه نفتی ابتدا روز ۲۸ ژانویه در ساحل جزیره تاکاراجیما مشاهده شد و پس از آن این آلودگی ها در ۲۱ جزیره دیگر جنوب شرق ژاپن نیز دیده شده است. این مناطق به دارا بودن سواحل دست نخورده و سیستم های مرجانی شهرت دارند.

وزارت محیط زیست ژاپن در ماه ژانویه اعلام کرده بود که احتمال رسیدن آلودگی ناشی از حادثه سانچی به سواحل ژاپن کم است.

در بیانیه گارد ساحلی ژاپن همچنین آمده است، نمونه گیری های انجام شده در فاصله روزهای ۲۹ ژانویه تا ۲ فوریه در ۱۴ منطقه مختلف نزدیک سواحل جنوبی ژاپن نشان می داد که هیچ آلودگی نفتی ای در این منطقه وجود ندارد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.