پایگاه اطلاعات و فناوری فراساحل ایران

آغاز مشارکت جدید لایسنسورهای اروپایی در پتروشیمی ایران

0

مدیرعامل شرکت پتروشیمی لردگان از همکاری با دو شرکت آمونیا کازاله سوئیس و استامی کربن هلند در تامین دانش فنی تولید آمونیاک و اوره طرح پتروشیمی لردگان خبر داد و اعلام کرد: دانش فنی تولید محصولات توسط این دو شرکت اروپایی گارانتی شده است.

به گزارش پایگاه اطلاعات و فن آوری فراساحل به نقل از انرژی نیوز، پتروشیمی، «محسن زارعی‌فر» درباره آخرین وضعیت مشارکت و همکاری لایسنسورهای اروپایی پتروشیمی لردگان، گفت: لایسنس تولید آمونیاک پتروشیمی لردگان از شرکت آمونیا کازاله سوئیس خریداری شده و دانش فنی تولید اوره هم از شرکت استامی کربن هلند تامین شده است.

مدیرعامل شرکت پتروشیمی لردگان با اعلام اینکه برای تولید محصولات در این مجتمع در دست ساخت پتروشیمی از آخرین تکنولوژی‌های روز جهان استفاده شده است، تصریح کرد: در انتخاب لاسینسور هدف گذاری شده تا به لحاظ زیست محیطی شرایط خوبی داشته باشد .

این مقام مسئول با تاکید بر اینکه لایسنس‌های تولید اوره و آمونیاک توسط شرکت‌های فروشنده دانش فنی گارانتی شده است، اظهار داشت: حتی بخشی از تجهیزات و قطعاتی که می خریم باید با استانداردهای این دو لایسنسور بین‌المللی تطابق داشته باشد.

وی در پاسخ به این پرسش که آیا تاکنون محدودیتی از سوی لایسنسورها و یا تامین کنندگان خارجی تجهیزات طرح پتروشیمی لردگان اعمال شده است؟ توضیح داد: تاکنون مشکلی در ارتباط با شرکتهای که لیسانس از آنها خریداری شده نداشتیم و همکاری‌‌ها ادامه دارد.

زارعی فر، تاکید کرد: درخصوص شرکت زیمنس آلمان که تامین کننده کمپرسورهای طرح بوده زمانی مشکلاتی وجود داشت اما هم اکنون برطرف شده و کارشناسان آنها برای برخی امور در خصوص کمپرسورها به سایت می‌آیند و همکاری‌های دوجانبه ادامه دارد.

گفتنی است، طرح پتروشیمی لردگان برای تولید یک میلیون و ۶۵۰میلیون تن اوره طراحی و در دست اجرا است، به عبارت دیگر خوراک این طرح گاز طبیعی بوده که در واحد آمونیاک با ظرفیت تولید روزانه ۲۰۵۰ تن محصول تولید کرده و سپس محصول تولیدی آمونیاک با ظرفیت ۳۲۵۰ تن در روز به اوره تبدیل خواهد شد.

پیش بینی می‌شود راه اندازی این طرح تولید اوره و آمونیاک صنعت پتروشیمی تا مهر ماه ۱۳۹۷ آغاز و در نهایت تا پایان سال آینده امکان تولید آزمایشی و سپس تجاری فراهم شود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.