پایگاه اطلاعات و فناوری فراساحل ایران

آزمایش موفقیت‌آمیز شیر ایمنی در منطقه عملیاتی سیری

برای نخستین بار در شرکت نفت فلات قاره ایران، یک دستگاه شیر ایمنی طراحی و ساخته شده توسط یک شرکت سازنده داخلی، با موفقیت‌ در منطقه عملیاتی سیری تست شد.
به گزارش روابط عمومی شرکت نفت فلات قاره ایران، این شیر اطمینان چهار در شش اینچ کلاس ۱۵۰ به وزن ۱۱۵ کیلوگرم که با حمایت‌های واحد برنامه‌ریزی، توسعه و حمایت از ساخت داخل مدیریت تدارکات شرکت نفت فلات قاره ایران، ساخته شده است روز یکشنبه ۱۱ بهمن‌ماه در واحد ابزار دقیق منطقه سیری مورد تست میدانی قرار گرفت و با موفقیت این تست را پشت سر گذاشت.
این شیر ایمنی که توسط شرکت «توسعه فراصنعت کیاسا» طراحی و ساخته شده بوسیله کارشناسان شرکت نفت فلات قاره ایران مورد آزمایش قرار گرفت و از تست‌های تنظیم فشار، نشتی و بازرسی ابعادی با موفقیت بیرون آمد. این شیر اطمینان همچنین تست دمونتاژ (DISASSEMBLE) که مربوط به بازبینی و بررسی قطعات داخلی است و آزمایش آب‌بندی را به خوبی پشت سر گذاشت.
این آزمایش‌ها در کارگاه ابزار دقیق منطقه سیری انجام شد و در مجموع عملکرد شیر مورد آزمایش، مورد تایید کارشناسان این شرکت قرار گرفت و حتی از مشابه خارجی نیز عملکرد بهتری نشان داد.
شیرهای ایمنی به دلیل حساسیت ویژه کاری تاکنون توسط سازندگان داخلی در شرکت نفت فلات قاره ایران ساخته نشده و این مهم برای اولین بار در تاریخ این شرکت انجام می‌شود.
گفتنی است، آقایان کریمیان معاون واحد ابزار دقیق، ارژنگ رضوی مهندس نوسازی و تعمیرات ابزار دقیق، نعمت کرمی رییس سفارشات و حمید رشیدی کارشناس بازرسی فنی منطقه سیری، همچنین علیرضا آقا نجفی‌زاده و محمدحسن پارسا کارشناسان واحد برنامه‌ریزی، توسعه و حمایت از ساخت داخل ستاد تهران در به ثمر رسیدن این پروژه نقش انکارناپذیری داشتند.

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.