پایگاه اطلاعات و فناوری فراساحل ایران

«آریا ساسول» آقای تولید صنعت پتروشیمی ایران شد

0

فروردین ماه امسال، «پلیمر آریا ساسول» با در اختیار داشتن نزدیک به یک میلیون و ۷۰۰ هزار تن ظرفیت تولید و ثبت رکورد ۱۰۴ درصدی نسبت تولید به ظرفیت نصب شده، بالغ بر ۱۶۵ هزار تن محصول پلیمری تولید کرده است.

به گزارش پایگاه اطلاعات و فن آوری فراساحل به نقل از انرژی نیوز، صنعت پتروشیمی ایران برای سال ۹۷ بر روی تولید ۶۳ میلیون تن محصول تمرکز کرده و فروردین ماه امسال برای تحقق این هدف رویایی حدود چهار میلیون و ۷۱۰ هزار تن محصول پتروشیمی و پلیمری در ایران تولید شده است.

نکته قابل توجه تولید در بین شرکت‌ها و مجتمع‌های پتروشیمی آن است که در نخستین ماه امسال، «پلیمر آریا ساسول» به آقای تولید صنایع پتروشیمی کشور تبدیل شده به طوری‌که آریا ساسول با سبقت گرفتن از تمامی مجتمع‌های بزرگ پتروشیمی بالاترین تولید نسبت به ظرفیت نصب شده را به نام خود ثبت کرده است.

بر این اساس فروردین ماه امسال، «پلیمر آریا ساسول» با در اختیار داشتن نزدیک به یک میلیون و ۷۰۰ هزار تن ظرفیت تولید و ثبت رکورد ۱۰۴ درصدی نسبت تولید به ظرفیت نصب شده، بالغ بر ۱۶۵ هزار تن محصول پلیمری تولید کرده است.

از سوی دیگر ثبت رکورد تولید در شرکت پلیمر آریا ساسول پارسال هم قابل تامل بوده زیرا سال ۹۶ به دلیل طولانی شدن فرآیند تعمیرات پالایشگاه‌های پارس جنوبی و کاهش عرضه خوراک اتان عملا مجتمع‌هایی که از اتان به عنوان خوراک مستقیم استفاده می‌کردند با کاهش تولید روبرو شده و موفق به تولید با ۱۰۰ درصد ظرفیت اسمی نشده‌اند.

در بین مجتمع‌های بزرگ صنعت پتروشیمی بعد از ساسول، پتروشیمی خراسان با ۸۴۵ هزار تن ظرفیت نصب شده، فروردین ماه امسال با ۱۰۵ درصد نسبت تولید به ظرفیت در مجموع ۸۳ هزار تن محصول تولید کرده است.

علاوه بر این در بین مجتمع‌های کوچک و متوسط پتروشیمی هم فروردین ماه تخت جمشید، شیمی بافت، پلیمر و اوره کرمانشاه هم فراتر از ظرفیت نصب شده و با بیش از ۱۰۰ درصد نسبت تولید به ظرفیت اقدام به تولید محصول کرده‌اند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.