پایگاه اطلاعات و فناوری فراساحل ایران

آرامکو ۱۰میلیارد دلار قرارداد با شرکت‌های فرانسوی امضا می‌کند

0

به گزارش پایگاه اطلاعات و فن آوری فراساحل به نقل از خبرگزاری تسنیم، شاهزاده جوان سعودی که عامل اصلی اصلاحات اخیر در عربستان است در حالی سفر ۳روزه خود به فرانسه را آغاز کرده که روابط بین دو کشور در موضوعات مختلف از جمله نحوه مقابله با نقش ایران در منطقه پیچیده‌تر شده است.

امین ناصر، مدیر شرکت آرامکو گفت، این شرکت روز سه‌شنبه این موافقتنامه‌ها را نهایی خواهد کرد. همچنین قرار است مجمع اقتصادی عربستان و فرانسه روز سه‌شنبه برگزار شود. بعد از ظهر امروز نیز مراسم امضای موافقتنامه‌ها برگزار خواهد شد.

به‌گفته منابع آگاه، آرامکو و شرکت فرانسوی توتال قصد دارند موافقتنامه‌ای را برای توسعه یک پالایشگاه مشترک در عربستان به‌امضا برسانند. شرکت توتال از اظهارنظر در این باره خودداری کرده است.

بن‌سلمان قرار نیست قراردادهایی نظیر قراردادهای بزرگی را که ماه گذشته در آمریکا و انگلیس به‌امضا رساند در فرانسه نیز منعقد کند. بر اساس بیانیه‌ای که توسط دفتر ریاست جمهوری فرانسه منتشر شده، رهبران دو کشور روی یک سند استراتژیک کار خواهند کرد که تا پایان سال یعنی هنگام سفر ماکرون به عربستان منجر به انعقاد چند قرارداد خواهد شد.

مقامات فرانسوی این موضوع را که دلیل عدم انعقاد قراردادهای پرسود با عربستان در این سفر، تضعیف روابط دو کشور است رد کرده‌اند.

عربستان و فرانسه همچنین توافق کردند که در یک پروژه عظیم گردشگری که هدف از آن معرفی تاریخ عربستان است همکاری کنند. دو کشور همچنین گفتند، اپرای ملی پاریس به عربستان کمک خواهد کرد که یک ارکستر ملی ایجاد نماید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.