پایگاه اطلاعات و فناوری فراساحل ایران

۴ کارمند متخلف شرکت ملی نفت‌خیز جنوب تعلیق شدند

به گزارش پایگاه اطلاعات و فن آوری فراساحل به نقل از خبرگزاری تسنیم،​­ چهار تن از کارکنان شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب به دلیل تخلف از بخشنامه مربوط به منع دریافت هدایا و تسهیلات مسافرتی از شرکت غیر متبوع، با دستور وزیر نفت تعلیق شدند.

بر اساس برخی گزارش‌های دریافتی که سازمان حراست صنعت نفت هم آنها را تایید کرده است، تخلف این افراد از بخشنامه مورخ ۱۲/۳/۱۳۹۷ وزیر نفت که براساس آن دریافت هدایا و تسهیلات مسافرتی از غیر شرکت‌ تابعه ممنوع شده بود محرز و از مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران خواسته شد ضمن تعلیق سه ماهه این افراد پرونده آنان نیز به هیئت تخلفات اداری وزارت نفت ارجاع داده شود.

بیژن زنگنه­ دستور داد شرکت خصوصی متخلف نیز براساس بخشنامه یادشده تا اطلاع ثانوی و رسیدگی به موضوع، در فهرست سیاه وزارت نفت قرار گیرد.

در بخشنامه مورخ ۱۲/۳/۱۳۹۷ وزیر خطاب به مدیران عامل شرکت‌های اصلی و تابعه، معاونان وزیر و واحدهای مستقل ستادی آمده بود: از آن‌جا که بر پایه گزارش‌های رسیده، پاره‌ای از همکاران در تماس‌های با اشخاص داخلی و خارجی طرف مذاکره یا قرارداد با شرکت‌های تابعه این وزارتخانه، در مواقعی نسبت به دریافت هدایایی اقدام می‌کنند، با توجه به این‌که این کار در مواردی سبب خدشه به شخصیت همکاران دلسوز و مدیران خدوم صنعت می‌شود، بنابراین با هدف صیانت از مدیران و همکاران و پرهیز از هر شبهه‌ای همکاران از دریافت هدیه به هر شکل و عنوان خودداری کنند.

در بخشنامه وزیر نفت منظور از هدایا دریافت سکه، کارت اعتباری، رایانه و تلفن همراه، هزینه سفر و اقامت در داخل و خارج از کشور اعلام شده است.

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.