پایگاه اطلاعات و فناوری فراساحل ایران

یک شرکت دولتی هند پس از ۳ ماه نفت ایران را می‌خرد

به گزارش پایگاه اطلاعات و فن آوری فراساحل به نقل از خبرگزاری تسنیم، شرکت دولتی بهارات پترولیوم در ماه فوریه ۱ میلیون بشکه نفت ایران را وارد میکند و کل خرید هند از تهران ۹ میلیون بشکه خواهد بود.

آمریکا در اوایل نوامبر یک معافیت شش ماهه از تحریم‌های ایران به هند اعطا کرد. طی قراردادی دهلی‌نو باید خرید نفت از ایران را به ۱.۲۵ میلیون تن یا ۹ میلیون بشکه محدود کند.

شرکت بهارات پترولیوم و شرکت هیندوستان پترولیوم هرکدام یک میلیون بشکه نفت ایران را در فوریه می‌خرند. هندوستان پترولیوم در ماه جاری پس از یک وقفه شش ماهه خرید نفت از ایران را از سر گرفت. این شرکت در ماه جولای پس از اینکه شرکت بیمه آن خرید نفت خام از ایران را به خاطر تحریم‌های آمریکا تحت پوشش قرار نداد، واردات نفت از ایران را متوقف کرده بود.

شرکت ایندین اویل، بزرگترین پالایشگاه هند ۵ میلیون بشکه نفت در ماه فوریه از ایران می‌خرد، یعنی به اندازه همین ماه. شرکت مانگالور پترو کمیکالز ۲ میلیون بشکه نفت در فوریه در مقایسه با ۳ میلیون ماه جاری خریداری خواهد کرد.

یک مقام شرکت ایندین اویل قبلا گفته بود که شرکتش ۱۸۰ هزار بشکه در روز از ایران نفت خواهد خرید، این مقدار کل رقمی است که طبق یک قرارداد با ایران برای سال مالی جاری تا ۳۱ مارس ۲۰۱۹ توافق شده است.

هند اخیراً پول نفت ایران را با روپیه به شرکت ملی نفت ایران پرداخت کرده است.

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.