۳۰ مرداد, ۱۳۹۶

از سر گیری فعالیت پروژه ال ان اجی گورگون استرالیا

شورون از سر گیری فعالیت پروژه ال ان اجی گورگون استرالیا chevron1 765x510

شرکت شورون برای از سرگیری فعالیت تأسیسات ۵۴ میلیارد دلاری صادرات گاز طبیعی مایع (ال ان جی) گورگون در غرب استرالیا آماده می شود.
در ماه آوریل سال جاری میلادی بلافاصله پس از تحویل نخستین محموله ال ان جی، وادار به تعطیل کردن این پروژه به علت وقوع اشکال فنی در مدار خنک کننده پروپان این تاسیسات شد.

به گزارش پایگاه اطلاعات و فن آوری فراساحل به نقل از شانا، این شرکت اعلام کرد: تعمیرات پایان یافته و این پروژه بزودی کار خود را از سر خواهد گرفت؛ هر چند که تا از سرگیری صادرات چند هفته باقی مانده است و احتمالا نزدیک ترین زمان ممکن، ماه ژوئن خواهد بود.

این پروژه حاصل یک سرمایه گذازی مشترک میان شرکت های وابسته به شورون در استرالیا، اکسون موبیل، شل، اوزاکا گاز، توکیو گاز و شرکت برق چوبو است.

این پروژه عظیم توانایی تولید سالانه ١۵ میلیون و ۶٠٠ هزار تن گاز دارد که اولین و سومین محموله گاز آن تحویل شورون و دومین و چهارمین محموله آن به اکسون و شل که در آن شریک هستند، تحویل داده خواهد شد.

شورون در ماه مه پیش بینی کرد: صادرات ال ان جی از تاسیسات سویو در آنگولا پس از دو ماه عدم فعالیت ازسرگرفته شود.

عملیات این تاسیسات با ظرفیت ۵ میلیون و ٢٠٠ هزار تن در سال در آوریل ٢٠١۴ در پی تحقیقات در باره شکستگی یک خط لوله که موجب نشست بخار هیدورکربن می شد، به حال تعلیق درآمد.

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *