پایگاه اطلاعات و فناوری فراساحل ایران

کاهش فعالیت پالایشگاه‌های آمریکا به دلیل وضع تحریم نفتی علیه ونزوئلا

به گزارش پایگاه اطلاعات و فن آوری فراساحل به نقل از خبرگزاری تسنیم، برخی پالایشگاه های آمریکا شروع کرده اند به کاهش پالایش نفت چون هزینه‌های آنها پس از اعمال تحریم بر ونزوئلا افزایش یافته است.

ونزوئلا حدود ۵۰۰ هزار بشکه نفت خام به صورت روزانه به آمریکا می فرستد که پالایشگاه ها می توانند از آن برای تولید بنزین و دیزل استفاده کنند ولی تحریم های اعلام شده در روز دوشنبه توسط واشنگتن احتمالاً این انتقال نفت را به شدت کاهش خواهد داد .هدف تحریم‌های آمریکا سرنگونی نیکلاس مادورو پس از به قدرت رسیدن او در انتخابات سال گذشته است.

بسیاری پالایشگاه های آمریکا مخصوصاً پالایشگاه‌های گالف کوست برای پالایش درجات سنگین تر نفت خام طراحی شده اند که بخش عمده آن از ونزوئلا می آید. عرضه نفت خام سنگین در قاره آمریکا به خاطر تحریم های ونزوئلا، تولید پایین مکزیک و مشکلات خط لوله در کانادا کاهش یافته است.

پالایشگاه ها سعی دارند با خرید نفت داخلی آمریکا و درجات نفت خام ترش این کمبود را در روزهای اخیر جبران کنند ولی این بشکه ها به خاطر تقاضای بیشترشان گران‌تر هستند..

پالایشگاه های آمریکا ظرفیت تغییر نوع نفت پالایش شده خود را دارند ولی نفت سبکی که معمولا در تگزاس تولید می شود، به بشکه های اضافی بنزین تبدیل می‌شود که حاشیه سودشان کاهش یافته است.

حاشیه سود بنزین آمریکا در روز سه شنبه به ۳.۶۴ دلار در هر بشکه کاهش یافت که پایین‌ترین حد از نوامبر ۲۰۰۹ و ضعیف‌ترین حد فصلی از تقریباً ۲۰۱۵ تا حالا است. عرضه بیش از حد داخلی بر هزینه‌های نفتی تاثیر گذاشته است.
 
میزان کاهش پالایش نفت خام فوراً مشخص نشد، پالایشگاه والرو انرژی اعلام کرد که خرید نفت خام ونزوئلا را متوقف کرده و به دنبال به حداکثر رساندن خرید بشکه های نفت خام سبکی است که می‌تواند استفاده کند.

پالایش مقادیر بالاتر نفت خام سبک در واحدهای پالایشگاهی که برای نفت خام سنگین طراحی شده‌اند، می‌تواند با تولید بیش از حد بنزین و سوخت های مربوط به آن مشکلات عملیاتی به وجود آورد و مجموعه های پالایشگاهی را مجبور به کاهش تولید سازد .

ممکن است شما دوست داشته باشید
1 نظر
  1. مشاوره سرمایه گذاری می گوید

    سلام.وبسایتتون خیلی خوب و مفیده.به کارتون ادامه بدین

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.