پایگاه اطلاعات و فناوری فراساحل ایران

کالیفرنیا در تجدیدپذیرها ۱۰سال از زمانبندی پیش افتاده

به گزارش پایگاه اطلاعات و فن آوری فراساحل به نقل از خبرنگار بین الملل «انرژی امروز» بر اساس قانون کالیفرنیا،‌ این ایالت باید بتواند تا سال ۲۰۳۰ حدود ۵۰ درصد از برق مورد نیاز خود را از منابع تجدیدپذیری چون خورشید و باد تامین کند.

به نقل از سایت فوتوریسم، در سال ۲۰۱۵،‌ جری براون، فرماندار کالیفرنیا، گفته بود که سوخت‌های فسیلی بشر را در مسیر خطرناکی قرار می‌دهند. «ما الان به خاطر نفت و گاز و تا حدی زغال سنگ در این جا هستیم. اگر نخواهیم از آن‌ها دست بکشیم آنچه که زمانی منبع موفقیت ما بوده حال تبدیل شده به منبع تباهی ما». 

حالا بعد از فقط دو سال، مشخص شده است که کالیفرنیا از برنامه زمان‌بندی خود بسیار پیش است. و گزارشی که CPUC کمسیون تاسیسات عمومی کالیفرنیا منتشر کرده است نشان می‌دهد که این ایالت در سال ۲۰۲۰ به اهداف خود خواهد سید.

از سال ۲۰۰۲، فرماندارانی چون آرنود شوایتزنگر و جری براون، به سرعت آنچه را که برای این اهداف بوده فراهم ساخته‌اند. از سال ۲۰۰۸ انتشارات این ایالت رو به کاهش نهاد و قیمت قرادادهای تامین انرژی بادی و خورشیدی به شدت کاهش یافت.

این برنامه‌ها هزینه‌های انرژی‌های تجدیدپذیر را کاهش داد: بین سال‌های ۲۰۰۸ و ۲۰۱۶ قیمت قرادادهای تاسیسات خورشیدی ۷۷ درصد و بین سال‌های ۲۰۰۷ تا ۲۰۱۵ قرادادهای تاسیسات بادی ۴۷ درصد کاهش داشته است.

این ایالت قصد دارد تا سال ۲۰۴۵ حدود ۱۰۰ درصد انرژی مورد نیاز خود را از تجدیدپذیرها به دست می‌آورد.

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.