پایگاه اطلاعات و فناوری فراساحل ایران

ژاپن از ماه آینده میلادی خرید نفت ایران را متوقف می‌کند

به گزارش پایگاه اطلاعات و فن آوری فراساحل به نقل از خبرگزاری تسنیم، رسانه های ژاپنی گزارش دادند، شرکت های بزرگ عمده فروشی نفت ژاپن در حال آماده شدن برای توقف خرید نفت از ایران در ماه آینده میلادی هستند.

آژانس های خبری جیجی و کیودو گزارش دادند، این اقدام در واکنش به تحریم های آمریکا علیه ایران و تهدید شرکت های طرف همکاری با ایران توسط ترامپ صورت می گیرد.

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا در ماه می، از توافق هسته ای با ایران خارج شد و تقریبا بلافاصله تحریم هایی را علیه ایران اعلام نمود.

بر اساس گزارش رسانه های ژاپنی، به نظر می رسد که دولت ژاپن نتوانسته از واشنگتن بابت خرید نفت از ایران معافیت بگیرد و نمی تواند به خرید نفت از این کشور ادامه دهد. بدین ترتیب شرکت های نفتی ژاپنی خود را برای توقف خرید نفت از ایران و تامین نفت از سایر تولید کنندگان در خاورمیانه آماده می کنند.

سخنگوی شرکت نفتی شووا شل در این باره گفت، این شرکت از تصمیم دولت ژاپن در زمینه واردات نفت از ایران تبعیت می کند، اما اشاره ای به جزئیات این تصمیم نکرد. سایر شرکت های ژاپنی از هرگونه اظهارنظر در این زمینه خودداری کرده اند.

ژاپن ۸۰ درصد نفت مورد نیاز خود را از خاورمیانه تامین می کند. دولت ژاپن گفته، عربستان با سهمی ۳۹ درصدی، بزرگترین تامین کننده نفت این کشور است.

آخرین اخبار صنعت نفت را اینجا بخوانید.

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.