پایگاه اطلاعات و فناوری فراساحل ایران

چاههای متروکه نفت دولت کانادا را به چالش کشید

وزیر منابع طبیعی کانادا اعلام کرد که دولت این کشور ممکن است وادار شود میلیونها دلار برای پاکسازی چاههای متروکه نفت این کشور را هزینه کند.
به گزارش خبرگزاری رویترز از وینیپگ، جیم کار، وزیر منابع طبیعی کانادا اعلام کرد که دولت مرکزی این کشور ممکن است بخشی از هزینه های پاکسازی چاههای متروکه نفت این کشور را بپردازد.

سقوط قیمت نفت در بازارهای جهانی شرکتهای نفتی کانادایی را وادار کرده است که چاههای بیشتری را، به ویژه در ایالتهای آلبرتا و ساسکاچوان تعطیل کنند.

هفته گذشته، فرماندار ایالت ساسکاچوان از نخست وزیر کانادا خواست که برای شتاب بخشی به پاکسازی چاههای متروکه در این ایالت، کمک هزینه های به میزان ١۵۶ میلیون دلار کانادا بپردازد.

در سال ٢٠١۵ میلادی، ایالت آلبرتا کانادا ٧٠٠ چاه متروکه داشته که چهار برابر نسبت به سال پیش از آن بیشتر است. ایالت ساسکاچوان نیز اکنون ١٠٠ چاه متروکه نفت دارد و مسئولان ساسکاچوان پیش بینی می کنند که شمار چاههای متروکه این ایالت به هزار مورد افزایش یابد.

وزیر منابع طبیعی کانادا گفت: ایالتهای تولید کننده نفت به دلیل موج بیکاری در بخش نفت و گاز به چالش کشیده شده اند و به همین دلیل، ما درخواست کمک از سوی ایالت ساسکاچوان را مورد بررسی قرار خواهیم داد.

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.